Rodzaje męskiej bielizny

bokserki

Rynek bielizny męskiej nieustannie się zmienia, zmienia się też stosunek mężczyzn do wyboru bielizny. Coraz więcej mężczyzn zadaje sobie również pytania związane z bielizną: Czy każdy rodzaj bielizny pasuje do każdego ubrania? Jaką bieliznę nosisz pod garniturem, a co z luźnymi ubraniami? Czy są jakieś zasady i sugestie dotyczące doboru bielizny męskiej?

Slipy ciągle w modzie

Dwadzieścia lat temu slipy była głównym rodzajem bielizny męskiej. Używają ich prawie wszyscy mężczyźni, są dostępne wszędzie i tanie. Dziś wielu mężczyzn nadal wybiera slipy ze względu na ten klasyczny fason. Bielizna nie posiada nogawek i osłania całe ciało od pasa po uda, chroniąc „męskość” i chroniąc pośladki. Z powodzeniem można je nosić z różnymi rodzajami spodni, w tym spodniami garniturowymi. Ta bielizna jest również bardzo popularna wśród mężczyzn, którzy chcą wyeksponować swoje pożądanie seksualne. Wiele kobiet szczególnie lubi ten rodzaj męskich majtek.

Luźne bokserki 

Przez lata klasyczne, długie bokserki cieszyły się dużą popularnością, ponieważ zapewniają to, co docenia większość mężczyzn – luz i swobodę. Są bardzo wygodne, z guzikami z przodu, bez ograniczeń w ruchu, bardzo odpowiednie do spania i użytku domowego. W większości przypadków są one wykonane z przyjemnej w dotyku bawełny, ale są też bokserki wykonane z materiałów syntetycznych. Długie bokserki to bardzo wygodna bielizna męska dobrze sprawdza się pod dżinsami, ale w niektórych przypadkach mogą powodować dyskomfort – w sporcie lub bardziej energicznych aktywnościach, zbyt luźne bokserki mogą powodować otarcia, co nie jest zbyt przyjemne.

Szorty, zwane również bokserkami

To obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów bielizny męskiej. Krótkie nogawki są charakterystyczne dla bokserek, ale nie są tak luźne – materiał tutaj ciasno dopasowuje się do ciała i zapewnia podobne ciepło i stabilność. Krótkie bokserki są zwykle wykonane z elastycznych materiałów, które dopasowują się do ciała i zapewniają wysoki komfort noszenia. Kolejną zaletą szortów jest to, że nie są widoczne na spodniach, dzięki czemu można je nosić nawet do garnituru. Dodatkowo mini bokserki doskonale podkreślają męskość.

Kąpielówki i bielizna sportowa

Popularne i często wybierane rodzaje bielizny męskiej to także kąpielówki i bielizna sportowa o właściwościach termoaktywnych. Ten rodzaj bielizny jest wykonany niezwykle starannie, a mężczyźni używają go do określonych czynności , więc nie nadaje się do szafki z codzienną bielizną. Sportowa bielizna termiczna ma szczególną zdolność wchłaniania potu i właściwości antybakteryjne, jest elastyczna i przyjazna dla skóry, nie powoduje tarcia i podrażnień podczas długotrwałej aktywności fizycznej. Z drugiej strony bielizna sportowa jest wykonana z szybkoschnących materiałów i zwykle wykazują pewną aktywność termiczną. 

W porównaniu z kobietami mężczyźni zwracają znacznie mniej uwagi na bieliznę. Niezależnie od okazji i rodzaju ubioru wielu mężczyzn używa zamiennie bokserek, szortów, czy bielizny sportowej. W tym przypadku najlepiej wiedzieć, kiedy warto nosić określony fason szortów, kiedy warto wybrać luźne bokserki, a kiedy warto założyć bieliznę sportową. Warto sprawdzić, czy inne rodzaje bielizny będą lepsze, ponieważ wyniki mogą udowodnić, że to, przed czym się bronią, jest dla nich dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz