Operacja stulejki – jak wygląda w praktyce?

operacja stulejki

Mężczyźni zmagający się z problemem natury urologicznej często zgłaszają się do specjalisty w ostatniej chwili, gdy ból jest nie do zniesienia. Do takich schorzeń zalicza się także stulejkę. Co warto wiedzieć o operacji stulejki przed zabiegiem?

Operacja stulejki – na czym polega zabieg?

Operacja stulejki dotyczy mężczyzn, którzy zmagają się ze zwężeniem otworu napletka. Warto udać się na operację stulejki lub wazektomii w Krakowie, czy innym większym mieście, gdzie dostępny jest dobry specjalista w tym zakresie.

Stulejka to defekt anatomiczny, który prowadzi do uniemożliwienia odprowadzenia napletka z żołędzia. Pacjent, który cierpi na tę dolegliwość, musi znosić ból oraz dyskomfort w czasie uprawiania seksu, ale również podczas normalnego funkcjonowania.

Rozwiązaniem, jakie proponuje współczesna medycyna, jest zabieg stulejki. Jest to operacja, która skupia się zazwyczaj na plastycznym poszerzeniu otworu napletka. Jednak nie zawsze ta metoda sprawdzi się u każdego mężczyzny.

W niektórych przypadkach wymagane jest dokonanie pełnego obrzezania. W Krakowie również można znaleźć wielu specjalistów w tym zakresie. Podczas zabiegu chirurg wykonuje podłużne nacięcie na prąciu, a następnie odpowiednio je formuje i zszywa, aby uzyskać efekt poszerzenia otworu napletka.

W zależności od tego, co zaproponuje anestezjolog, operacja może odbyć się w stanie głębokiego uśpienia lub w znieczuleniu miejscowym.

Operacja stulejki – jak wygląda rekonwalescencja?

W związku z tym, że operacja jest prosta do wykonania, cały zabieg zajmuje nie więcej niż godzinę. Po przebudzeniu pacjenta zaczyna się 14-dniowa rekonwalescencja, która wymaga m.in. codziennych zmian opatrunków, stosowaniu środków przeciwbólowych bez salicyli oraz codziennej dezynfekcji rany.

Dodatkowo po operacji konieczna jest abstynencja alkoholowa przez 4 dni po zabiegu i całkowita abstynencja seksualna przez 4 tygodnie.

Wymagań i zaleceń od lekarzy jest bardzo wiele. Jednak należy pamiętać, że nawet jeśli wypełni się wszystkie polecenia, gojenie ran to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja.

Dodaj komentarz