Lampy LED do hodowli trzody chlewnej – jak wybrać najlepsze?

lampy led

Obecnie na szeroką skalę w gospodarstwach hodowlanych wykorzystuje się nowoczesne i energooszczędne lampy LED do hodowli trzody chlewnej. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby wytworzyć odpowiednią barwę i temperaturę oświetlenia, optymalną dla zwierząt. Jak wybrać najlepsze produkty do tego celu? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy LED do hodowli trzody chlewnej?

Wybierając lampy LED do hodowli trzody chlewnej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią wielkość. Powinny być w pełni dopasowane do rozmiaru miejsca hodowlanego. W razie potrzeby należy użyć ich kilka. Światło powinno optymalnie padać na całość zagrody, w której znajduje się trzoda chlewna. Niebagatelne znaczenie ma więc także właściwe umieszczenie i ukierunkowanie poszczególnych elementów.

Wybierając konkretny model lampy LED, należy także zwrócić uwagę na wysoki stopień szczelności oraz dużą ochronę przed uderzeniem. Dzięki tym specjalistycznym parametrom można stosować oświetlenie w pomieszczeniach o dużej wilgotności i zmiennych temperaturach. W takich lampach LED zastosowano specjalny rodzaj opraw izolacyjnych. Nawet w przypadku długotrwałego wystawienia na nadmierną wilgoć, nie przedostaje się ona do instalacji elektrycznej.

Które lampy LED do hodowli trzody chlewnej warto wybrać?

Warto wybrać model lampy LED, który został wyprodukowany przez znaną i cenioną firmę specjalizującą się w wytwarzaniu sprzętów dla rolnictwa. Na przykład producent kominów wentylacyjnych dla rolnictwa ma w swojej ofercie wiele różnych specjalistycznych urządzeń, które cieszą się dużym uznaniem i popularnością wśród rolników. Warto więc postawić na sprawdzoną i dobrze rozpoznawalną markę.

Wybierając lampy LED, należy także zwrócić uwagę na ich barwę świecenia. Najpopularniejsze są te z kolorem czerwonym oraz białym. Ta pierwsza barwa jest niedostrzegalna dla trzody chlewnej. Natomiast biały kolor wpływa w pozytywny sposób na rozwój i zdrowie świń. Warto wybrać lampę LED, która może świecić, wykorzystując oba te barwy.

Dodaj komentarz