Altana na wymiar – o czym pamiętać przy jej projektowaniu?

altana

Czy istnieje lepsze miejsce na grilla z bliskimi niż altana we własnym ogrodzie? To marzenie prawie wszystkich osób, które mają choć trochę zielonej przestrzeni. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się altany na wymiar. O czym warto pamiętać podczas planowania takiej inwestycji?

Nowoczesne altany ogrodowe drewniane – jaki projekt wybrać?

Każda altana na wymiar jest indywidualnym projektem i dopasowuje się ją do konkretnego ogrodu. Projekty można podzielić na dwa najpopularniejsze typy domków, czyli altany kwadratowe i okrągłe. Drugi typ jest pozbawiony kątów, a w pierwszym łatwiej ustawić podłużne ławki.

Czasami tuż obok altan montuje się jeszcze drewutnie ogrodowe. Warto rozważyć taki projekt szczególnie wtedy, kiedy chce się korzystać z paleniska czy grilla w pobliżu altany. Dzięki drewutni coś na opał zawsze będzie pod ręką. Warto przemyśleć także liczbę i wielkość otworów okiennych.

Altana drewniana – projekt i materiały

Poza projektem wyglądu altany i dopasowaniem jej do wielkości ogrodu należy też zwrócić uwagę na rodzaj materiału do budowy. Najlepiej w tej kwestii skonsultować się z firmą zajmującą się budowaniem altan. Doświadczeni specjaliści z pewnością dobiorą trwały i estetycznie wyglądający typ materiału.

Altanę można też pomalować oraz zamontować na niej dach z dachówek lub blachodachówki. Dzięki temu skutecznie ochroni przebywające w niej osoby przed deszczem i ładnie wkomponuje się w projekt całego ogrodu. Niekiedy na altanach zobaczyć można także ozdobne elementy wycięte z drewna.

Altana na wymiar – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy projektowaniu altany warto zwrócić uwagę na to, ile osób jest w stanie zmieścić. Można rozważyć także zamontowanie dodatkowych półek np. do kwiatów lub przechowywania naczyń. Wokół altany warto zasadzić kwiaty, które wiosną i latem dodadzą domkowi uroku.

Altana na wymiar to możliwość precyzyjnego dopasowania domku ogrodowego do własnych potrzeb i preferencji. To inwestycja, która zwróci się w miłych chwilach spędzonych tam z rodziną czy przyjaciółmi.

Dodaj komentarz