Farby do zestawów kołowych – jak je dobrać do własnych potrzeb?

farby

Wybór odpowiedniej farby nie zawsze jest prosty. Na rynku istnieje całe mnóstwo takich specyfików – farby do pojazdów użytkowych, farby do zabezpieczenia ogniowego czy farby używane w kolei. Jak wybrać odpowiednie produkty do zestawów kołowych, aby dopasować je do własnych potrzeb?

Farby do zestawów kołowych – gdzie się ich używa?

Producenci farb przemysłowych wypuszczają na rynek farby do zestawów kołowych o niezwykłych właściwościach. Nazywa się je także farbami termowrażliwymi. Ich głównym zastosowaniem jest kolej. Maluje się nimi koła pociągów, ponieważ farba pod wpływem ciepła zmienia swój kolor.

Gdy koło jest w złym stanie technicznym, farba od niego odpada. To natychmiastowy sygnał dla mechaników, że należy sprawdzić stan tych części pojazdu. Może okazać się, że koło musi być jak najszybciej wymienione. Te specjalne farby są jednym ze sposobów na utrzymanie bezpieczeństwa kolei.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze farb do zestawów kołowych?

Farby do zestawów kołowych mają zbliżone cechy i składy niezależnie od producenta. Warto wybrać takiego dostawcę, który zapewnia spory wachlarz kolorystyczny produktów termowrażliwych. Dzięki temu można dopasować wygląd zestawów kołowych do własnych potrzeb i preferencji.

Wartą uwagi grupą produktową są także farby ogniochronne. To takie substancje, które w razie kontaktu z ogniem znacznie spowalniają jego rozprzestrzenianie. Czas reakcji na pożar znacząco się wtedy wydłuża, dzięki czemu liczba poniesionych szkód może być o wiele mniejsza.

Farby do zestawów kołowych – dlaczego zmieniają kolor?

Farby do zestawów kołowych zmieniają kolor, ponieważ w ich składzie znajduje się żywica. To ważny, naturalny składnik, który pod wpływem ciepła sprawia, że farba staje się z czarnej nawet czerwona. Dzieje się tak, gdy żywica pd wpływem tarcia rozgrzeje się do ponad 280°C.

Jak wybrać farbę do własnych potrzeb? Trzeba sięgnąć do oferty sprawdzonego producenta i dopasować odcień specyfiku do swoich preferencji.

Dodaj komentarz