Jak działa pistolet natryskowy?

malowanie

Pomalowanie pokoju to nie lada wyzwanie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości użycia narzędzi malarskich. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje urządzenie, które szybciej i efektywniej pomaluje ściany w pokoju niż z wykorzystaniem wałka malarskiego. Rozwiązaniem może być pistolet natryskowy!

Pistolety natryskowe – do czego służą?

Pistolety natryskowe to precyzyjne agregaty malarskie, które swoje zastosowanie znajdują przy malowaniu większych powierzchni ścian, ale również jej trudnodostępnych zakamarków. W zależności od rodzaju dyszy można za jej pomocą dokładnie pomalować różne kształty oraz wzory.

Pumarket.pl oferuje pistolety natryskowe sprawdzonych marek, z jakich korzystają profesjonaliści, ale również osoby, które przeprowadzają remont w swoim domu lub mieszkaniu. Dodatkowo większość z nich jest wyposażona w oczyszczanie mechaniczne, co z kolei ułatwia pracę.

Pistolety natryskowe – jak z nich korzystać?

Pistolety natryskowe pozwalają pomalować pokój szybko, sprawnie i bez wysiłku. To wszystko dzięki technice, jaka została w nich opracowana. Pistolet wyrzuca strumień farby pod postacią aerozolu z użyciem wysokiego ciśnienia. Wystarczy zaopatrzyć się w pistolet elektryczny oraz farbę, jaką chce się pokryć ścianę i można przystąpić do malowania.

Najważniejszą kwestią, na jakiej należy się skupić, przed malowaniem jest zabezpieczenie wszystkich miejsc, które powinny zostać nieubrudzone przez farbę. Do tego celu powinno się wykorzystać taśmę, płachtę oraz specjalną folię malarską. Przy tej samej prędkości malowania należy natrysnąć ścianę minimum dwa razy, aby zwiększyć skuteczność krycia.

Pistolet natryskowy – jaki wybrać?

Najlepszym wyborem agregatu malarskiego jest bez wątpienia pistolet natryskowy GRACO Fusion. Są to pistolety, które posiadają możliwość natryskiwania materiałów wieloskładnikowych z jedną z nowocześniejszych technologii ClearShot.

Jest to technologia, która eliminuje wszelkiego rodzaju wibracje komory mieszania, co przyczynia się do dłuższej pracy urządzenia bez potrzeby przerw na jego czyszczenie. Co więcej, model tego pistoletu pozwala na ograniczenie zużywanego powietrza do konserwacji o aż 75%, a jego wykonanie jest ergonomiczne i łatwe w użyciu.

Dodaj komentarz