Mosty porcelanowe w- co warto o nich wiedzieć?

stomatologia

Braki w uzębieniu to defekt estetyczny. Można je uzupełnić różnymi rodzajami uzupełnień protetycznych. Jednym z nich są mosty porcelanowe. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto na nie się zdecydować?

Czym są mosty protetyczne?

Mosty protetyczne to jeden ze sposobów redukcji braków w uzębieniu. Mosty porcelanowe we Wrocławiu to alternatywa dla ruchowych protez zębowych, które nie wszystkim przypadają do gustu. Most protetyczny jest bardziej komfortowy w noszeniu. Mosty na zęby montowane są na stałe, dlatego pacjent może się do nich tak przyzwyczaić, że nie będzie ich w ogóle czuł.

Mosty protetyczne odbudowują braki w uzębieniu, przy wykorzystaniu pozostałych zębów pacjenta, w roli zębów filarowych. Mosty na zęby składają się z dwóch elementów. Są to przęsło i filary. Przęsło to korony zębowe, które łączy się z filarami, które mają zostać wstawione w miejscu brakujących zębów. Filary z kolei to co najmniej dwie korony zębowe, które po odpowiednim oszlifowaniu stanowią wsparcie dla mostu między zębowego.

Zalety mostów protetycznych

Chcąc uzupełnić braki w uzębieniu, najlepiej wybrać się do dobrego protetyka we Wrocławiu, który pomoże dobrać metodę uzupełnienia odpowiednią do naszych potrzeb. Mosty porcelanowe mają dużo zalet. Jedną z nich jest trwałość. Nie wymagają szlifowania zębów filarowych, co znacznie ułatwia ich zakładanie. Nie przesuwają się w trakcie jedzenia, dzięki czemu komfort ich noszenia jest znacznie wyższy, niż w przypadku protez. Pacjent może z powodzeniem jeść pokarmy, których do tej pory nie mógł konsumować. Dzięki mostom porcelanowym, nie odczuje różnycy pomiędzy uzupełnieniem a naturalnymi zębami. Dodatkowo są montowane na stałe, a więc nie ma potrzeby zdejmowania ich na noc. O mosty porcelanowe dba się dokładnie tak, jak o swoje zęby.

Mosty porcelanowe są trwałym uzupełnieniem braków w uzębieniu. Wskazaniem do tego, aby założyć mostek stomatologiczny, jest występowanie luk zębowych, które otoczone są przez jego własne zęby.

Dodaj komentarz