Mosty porcelanowe – kiedy są wskazane?

stomatologia

Mosty porcelanowe to wyjątkowe konstrukcje, które są wykorzystywane tylko w konkretnych przypadkach. O jakich sytuacjach jednak jest tutaj mowa?

Czym właściwie są mosty porcelanowe?

W przypadku dziedziny stomatologii, jesteśmy w stanie wskazać wiele wyrobów, którymi zajmuje się odnoga zwana protetyką. W tym zakresie jesteśmy w stanie wspomnieć na przykład o takim produkcie, jak mosty porcelanowe we Wrocławiu. Czym jednak one tak właściwie są i czym się dokładnie charakteryzują? Ogólnie rzecz biorąc, most porcelanowy to stałe uzupełnienie, które ma za zadanie odbudowę miejsca po usuniętym zębie. W tym celu na zęby sąsiadujące z luką umieszczane są specjalne licówki, dzięki którym most jest de facto przycementowany do reszty uzębienia i będzie znajdował się na stałe na swoim miejscu. Warto w tym miejscu pamiętać o tym, iż most porcelanowy jest zakładany tylko w konkretnych przypadkach. O jakich w tym kontekście jednak mowa?

Kiedy konieczne jest użycie mostów porcelanowych?

Jeżeli chodzi o mosty porcelanowe, które opierają się na takich wyrobach, jak licówki porcelanowe we Wrocławiu, wskazaniem do ich wykorzystania jest brak jednego lub więcej zębów. W tym pierwszym przypadku stosuje się zabieg, o którym pisaliśmy powyżej. Jeżeli jednak brakuje kilku zębów, które powinny znajdować się obok siebie, bardzo często most zostanie wykonany w takiej technologii, jak dla przykładu implanty. W takim przypadku bowiem nawet przycementowanie mostu do istniejących zębów mogłoby nie dać wystarczającej stabilności, a dodatkowo byłoby to wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie, które nie sprawdziłoby się w takim przypadku.

Jak znaleźć klinikę, która będzie w stanie zamontować nam mosty porcelanowe?

Jeżeli chodzi o poszukiwanie kliniki, która będzie w stanie pomóc nam z wykonaniem mostu porcelanowego, warto jest w pierwszej kolejności sprawdzić, co może powiedzieć nam o tym Internet. W jego odmętach natrafimy na wiele placówek, które będą w stanie nam pomóc z takim zabiegiem.

Dodaj komentarz