Gorsety ortopedyczne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

gorset

Wiele osób zastanawia się jak dobrać gorset na kręgosłup, aby faktycznie spełniał on swoje zadanie. Nie jest to na pewno proste, ale dzięki temu, że gorsety ortopedyczne dostępne są w wielu odmianach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie problemy zdrowotne mogą rozwiązać gorsety ortopedyczne?

Gorsety ortopedyczne powstały po to, aby zniwelować wady postawy oraz odczucia bólowe w obrębie kręgosłupa. Pomagają walczyć ze skoliozą, lordozą czy kifozą. Ponadto podtrzymują efekt rehabilitacji, gdy jest ona niezbędna po przebytym zabiegu operacyjnym.

Gorsety korekcyjne mogą nosić dzieci, nastolatkowie oraz dorośli w celu wyeliminowania najczęstszych wad postawy. Oczywiście najłatwiej jest z tym problemem uporać się, gdy młody człowiek jeszcze rośnie, a kręgosłup jest bardzo plastyczny. Ale nie oznacza to, że w dorosłym życiu z wadami postawy nie da się nic zrobić.

Jakie funkcje mają gorsety ortopedyczne?

Dostępne są określone rodzaje gorsetów ortopedycznych przystosowane do zwalczania ciężkich chorób kręgosłupa, ale także problemów związanych z odczuciami bólowymi. Gorsety ortopedyczne mogą pełnić funkcję mocującą, gdy niezbędne jest utrzymywanie kręgosłupa we właściwej pozycji.

Gorsety korekcyjne pomagają także w odciążaniu kręgosłupa, gdy naciski na konkretne części powodują ból czy inne dolegliwości. Gorset może oczywiście korygować wady postawy, które polegają na odchyleniu kręgosłupa pod niewłaściwymi kątami. To pozwala na pracę z wadą postawy.

Jakie gorsety ortopedyczne warto kupić?

W sprzedaży dostępne są gorsety ortopedyczne miękkie, które warto stosować w przypadku przepukliny czy nerwobólu. Półsztywne gorsety zapobiegają dużym obciążeniom, z którymi musi zmagać się kręgosłup. Jeżeli chodzi o sztywne modele są one zalecane przy konieczności całkowitego unieruchomienia kręgosłupa.

Różnorodność gorsetów i ich funkcji sprawia, że nie ma żadnych problemów z dopasowaniem ich do potrzeb. Tym samym można skutecznie zadbać o swój kręgosłup.

Dodaj komentarz