Jakie meble do biura będa najlepsze? Jak je dobrać?

wyposażenie

Charakterystyka pracy biurowej zmusza nas do wykorzystania mebli dobrej jakości, by pozwolić pracownikom na wygodne i komfortowe korzystanie z wydzielonej im przestrzeni. Ponadto powierzchnia ta pełni istotną funkcję reprezentacyjną, powinna więc być estetyczna i dopasowana wyglądem do charakteru działalności firmy. Inne meble znajdą się w kancelariach prawniczych, inne w biurach projektowych i designerskich, a jeszcze inne w biurach firm produkcyjnych czy handlowych.

Wyposażenie

Biura przede wszystkim nie powinny przytłaczać swym wyposażeniem. Źle zagospodarowana przestrzeń nie pomoże pracownikom w wykonywaniu ich codziennych zadań. Nie warto jest zagracać jej niepotrzebnymi meblami, które może byłyby przydatne, gdyby nie utrudniały zwykłego funkcjonowania pracownikom biurowym. Z oczywistych względów sam projekt takiej przestrzeni zależy od zdolności wynajętego projektanta wnętrz, jeśli oczywiście korzystamy z takich usług. Nie musi on być zawsze i koniecznie minimalistyczny. Ważne, by wybrane meble spełniały swoje zadanie i nie ograniczały przestrzeni użytkowej i roboczej grupie pracujących tam specjalistów.

Aby zapewnić komfort pracy wykształconemu pracownikowi, który każdego dnia ma do wykonania istotne zadania należy zwrócić uwagę, by każde z pomieszczeń biurowych nie było zatłoczone. By pracownicy nie czuli się tam jak śledzie konserwowe, ściśnięci w jak największej grupie, bok w bok i bark w bark. Oddanie więc wystarczającej przestrzeni życiowej fachowcowi pozwoli mu na wykonywanie swoich zadań z przyjemnością, na przychodzenie do pracy z zadowoleniem.

Niezwykle istotnymi elementami wyposażenia biurowego są biurka, stoły i krzesła, na których nie warto poszukiwać oszczędności. W zależności od charakteru pracy w danym zakładzie trzeba zwracać uwagę na wielkość biurek, kąt nachylenia ich blatów oraz wyposażenie w dodatkowe szafki lub przedziały pozwalające pracownikom na przechowywanie w nich choćby minimalnej ilości ważnych dokumentów, dokumentacji czy kilku osobistych przedmiotów. Projektując przestrzeń dla designerów, czy każdego twórczego pracownika należy pomyśleć o zagospodarowaniu mu przestrzeni w taki sposób, by dać większe możliwości twórcze z wykorzystaniem mebli, które nie ograniczą jego wyobraźni, a pozwolą na rozwinięcie skrzydeł. Meble w biurach projektowych, graficznych, i podobnych miejscach powinna cechować wyjątkowa estetyka. Opłaca się o tym pamiętać, by móc wykonywać jeszcze lepsze i bardziej dochodowe projekty.

Budując przestrzeń dla każdego z biurowych pracowników trzeba zadbać o komfort minimum 8-godzinnej pracy przy stanowisku. Istotne jest zadbanie o wygodę kręgosłupa każdego z nich, ponieważ jest to najbardziej narażona na zniekształcenia część ludzkiego organizmu przy wykonywaniu 8-godzinnej siedzącej pracy. Wygodne krzesło powinno zapobiec występowaniu nieprzyjemnych bólów pleców u większości z biurowych fachowców.

Reprezentacyjne funkcje takiej przestrzeni pełnią w szczególności recepcje, biura szefów firm czy sale konferencyjne. Z pewnością nie warto jest oszczędzać na ich wyposażeniu, a co ważniejsze dobrze jest zapewnić spójność ich wyglądu z estetyką firmowych gadżetów i loga. Taka spójność wizualna pozwoli klientom i wspólnikom na lepszy odbiór firmy, zapamiętanie jej, a także i tworzenie jednolitej firmowej marki. Najważniejszym wśród istotnych elementów wyposażenia biurowego jest przede wszystkim dobre, jakościowe oświetlenie tej przestrzeni. Pozwalające każdemu z pracowników bezpiecznie i wydajnie wykonywać swoje obowiązki niezależnie od pory dnia i nocy. Takie oświetlenie, które nie będzie męczyć podczas dłuższego przebywania w tym środowisku, ale i pozwoli na wygodne korzystanie z pełni funkcjonalnych urządzeń będących wyposażeniem danego biura. Ponadto w wielu przypadkach specyficznych zawodów twórczych wymagane są dodatkowe lampy (Ardant) przy każdym ze stanowisk roboczych. Dobrze jest więc zadbać, by były odpowiedniej jakości, nie nagrzewały się podczas długotrwałej pracy i były poręczne w użytkowaniu.

Mebli do biura nie opłaca się kupować w marketach meblowych ani od seryjnych producentów, którzy obniżają jakość swoich produktów, by móc sprzedawać je taniej i w większej ilości. To meble, które mają świadczyć nie tylko o profesjonalności firmy, ale i o jej szefostwie. Z pewnością sprawdzą się tu mniejsi, lecz nastawieni na jakość swoich wyrobów producenci mebli na zamówienie. Tacy, którzy nie szczędzą grosza, by stworzyć wyposażenie najwyższej jakości. Choć nie każda z firm jest w stanie sobie na to pozwolić, a wiele dopiero zaczyna swoją przygodę w biznesie. To z czasem i ilością odbytych rozmów z klientami i kontrahentami każdy z kierowników i szefów doceni wyposażenie biura w meble wysokiej jakości, dzięki któremu każdy z jego rozmówców poczuł się w jego firmie komfortowo, przytulnie i z przyjemnością poświęcił czas na dłuższą rozmowę o finansach, zleceniach, kontraktach, pozostając pod wrażeniem rozwoju i możliwości danego zakładu pracy.

Dodaj komentarz