Jak światowe rynki reagują po pierwszej ,,fali” koronawirusa?

Reakcja światowych rynków na koronawirusa

Światowe rynki powoli zmieniają swoje nastawienie do koronawirusa, ponieważ po fałszywej propagandzie Chińczyków przyszły do nas własne wyniki badań, które po części uspokoiły społeczeństwa, jednakże nie jest to jedyna reakcja, jaką wywołały Europejskie wyniki badań. Jak więc rynki zareagowały na taki obrót spraw na świecie?

Sytuacja po pierwszej ,,fali”

Nie da się ukryć, że za paniką, gdzie ludzie wykupywali cały papier toaletowy ze sklepów stoją przekupione przez chińczyków lewicowe media, które straszyły ludzi pandemią. Opowiadają o niestworzonych liczbach umierających osób, podczas gdy epidemia eboli kilka lat temu była bardziej śmiercionośna niż koronawirus kiedykolwiek będzie. Podawanie fałszywych informacji, nakręcanie biznesu ,,maseczek na koronawirusa” i wielu innych kwestii sprawiło, że rynek farmaceutyczny (oraz papierniczy) bardzo się na tym wzbogacił, jednocześnie pozwalając kręcić ,,łatwe pieniądze” chińczykom. Co dość smutne a jednocześnie zabawne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego ludzie wykupywali papier i w stadnym instynkcie rzucili się na papier toaletowy, podczas gdy ta zaraza atakuje głównie płuca, wywołując kaszel oraz ich zapalenie, przy okazji wywołując gorączkę.

Nowe technologie przychodzą z pomocą dla biznesów

Każde przedsiębiorstwo, które tylko mogło, przeszło do sieci. Wiele firm aktualnie również jest w procesie zamówienia strony w sieci, z tego powodu że dla wielu to jedyny sposób, w jaki mogą oni prowadzić swój biznes.

Kiedy możemy się spodziewać poprawy stanu rynków?

Nawet najbardziej optymistyczni eksperci prognozują, że nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji aż do początku przyszłego roku. Jedyną opcją jest wynalezienie szczepionki na koronawirusa, co prawdopodobnie nie zdarzy się aż do początków roku 2021. Na ten moment niestety musimy zadowolić się prowadzeniem biznesu online. Co ciekawe, niektórzy eksperci uważają, że jest to najgorszy krach na rynkach od XX wieku. Nie mylą tu się – ponieważ jeśli nie zaczniemy szybciej odmrażać naszej gospodarki w najbliższym czasie, grozi nam spora zapaść gospodarcza, która może przyczynić się do takich klęsk jak głód, czy po prostu zubożenie naszego społeczeństwa.

Co z rynkiem kryptowalut?

Ciężko jest wiedzieć wszystko o kryptowalutach, dlatego też na ten moment możemy jedynie powiedzieć, że większość z nich, idzie już ku lepszemu, jednakże nikt nawet nie myśli o tym, że ceny kryptowalut osiągną takich wymiarów, jak te sprzed epidemii koronawirusa.

Czas poprawy?

Naturalnie powyższe informacje są jak najbardziej prawdziwe, ale nie możemy również otworzyć wszystkiego od nowa, jakby nigdy nic się nie stało, ponieważ wtedy prawdopodobnie przyjdzie druga, być może i jeszcze większa fala zachorowań. Póki co sytuacja się stabilizuje, nasz rząd zbliża się do IV etapu odmrażania gospodarki – eksperci również sugerują, że Polska, najmniej ucierpi na tym kryzysie z wszystkich wysoko rozwiniętych krajów Europy.

Dodaj komentarz