Fotelik samochodowy – wybór i zakup

Jazda samochodem to przyjemność dla całej rodziny, szczególnie staje się ona wspaniałą atrakcją dla dzieci. Kiedy cel wycieczki jest z góry zaplanowany podróż staje się jeszcze przyjemniejsza.

Jednak, żeby jazda samochodem była udana, należy pamiętać o bezpieczeństwie, szczególnie naszych najmłodszych pasażerów, a co za tym idzie – dokonać właściwego doboru fotelika samochodowego.

Foteliki samochodowe można podzielić według grupy wagowej:

  1. Grupa 0 – do 13 kg
  2. Grupa 1 – od 9  kg -18 kg
  3. Grupa 2-3 – od 15 kg-36 kg

Fotelik Joie i-Quest, jest przeznaczony dla dzieci z grupy 0-1 czyli od narodzin do 4 lat. Wartość przyjmowanej wagi wynosi od 0 kg -18 kg, nadaje się więc dla mniejszych dzieci. Fotelik Joie i-Qeust jest bardzo praktycznym fotelikiem samochodowym, jego najważniejsze zalety to:

  1. Użycie wysokiej, ulepszonej technologii SI-PAD, w wypadku uderzeń bocznych w chwili kolizji oraz technologia V-Tether z ISOFIX+, odpornej na siły uderzenia. W foteliku zamontowany jest także system Pivot Link, który ogranicza ruchy dziecka.
  2. Boczne ściany fotelika są wyściełane miękkim materiałem, co zapewnia wygodę i komfort dziecku a zwłaszcza bezpieczną podróż samochodem. Fotelik Joie i-Quest jest głęboki, możnego ustawić go w kilku odchylonych pozycjach.
  3. Dopasowany zagłówek, z możliwością wielostopniowej regulacji wysokości.
  4. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją i mocno trzymającą dolną klamrą,
  5. Fotelik jest łatwo utrzymać w czystości, niektóre elementy pokrycia są zdejmowane, nie trzeba odpinać całego fotelika. Elementy stałe można przecierać wilgotną gąbką lub szmatką.
  6. Fotelik Joie i-Quest dostępny jest w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych.

Decydując się na zakup odpowiedniego fotelika samochodowego, należy pamiętać o tym, a najlepiej sprawdzić czy fotelik będzie pasował do wyposażenia samochodu, ponieważ właściwe zamontowanie fotelika, jest gwarancją większego bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem na krótkich oraz długich dystansach.

Dodaj komentarz