Hale stalowe — w jakich branżach mają zastosowanie?

hala magazynowa

Obecnie hale stalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów i w wielu przypadkach zastępują klasyczne murowane budynki. Są wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne i oferują sporą ilość przestrzeni, którą można w dowolny sposób zaaranżować. W jakich branżach znajdują zastosowanie? Podpowiadamy.

Przeznaczenie hal stalowych

Hale stalowe można podzielić, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Stosuje się dwa rodzaje konstrukcji w tego typu budowlach — kratowe oraz ramowe, a ich dobór powinien być uzależniony od wymaganych wymiarów tej przestrzeni, a także jej obciążeń. Kryteria te determinują więc przeznaczenie hali, a także rodzaj prowadzonej w niej działalności.

Hale stalowe świetnie sprawdzają się jako magazyny, w których można składować zarówno towary niewymagające szczególnych warunków jak i produkty farmaceutyczne, spożywcze czy elektroniczne. Tego typu konstrukcje doceniają również przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej i przemysłowej. Wykonanie hali jest znacznie szybsze i tańsze niż wybudowanie tradycyjnego murowanego budynku. Dodatkowo konstrukcje te są bezpieczne i funkcjonalne. Pozwalają również na rozbudowę i poszerzenie zakresu obecnie prowadzonej działalności.

Hale stalowe a rodzaj działalności

Montaż hal stalowych to usługa, która wybierana jest nie tylko przez właścicieli przedsiębiorstw produkcyjnych, ale również sprzedażowych. Idealnie nadają się one do budowy marketów. Mogą być wykorzystywane również do aranżacji klubów fitness, restauracji, a nawet barów. Jeżeli zostaną wykonane z odpowiednich materiałów, zabezpieczonych powłoką antykorozyjną, można cieszyć się trwałością takiej konstrukcji przez wiele lat.

Hale stalowe mogą być wykorzystywane praktycznie w każdej branży przemysłu. Służą zarówno do magazynowania towarów jak i ich wytwarzania, segregacji a nawet utylizacji. Dodatkowo ich budowa trwa znacznie krócej niż tradycyjnych murowanych budynków i pochłania znacznie mniejsze zasoby finansowe.

Dodaj komentarz