Jak schudnąć?Te ćwiczenia pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę!

idealna sylwetka

Czy można schudnąć bez uprawiania sportu? Oczywiście. Wystarczy zastosować dietę, która zapewni deficyt kaloryczny. Jednak po jakimś czasie może okazać się, że efekty nie będą zadowalające. Ciało rzeczywiście zeszczupleje, ale sylwetka nie będzie wyglądała atrakcyjnie. Może brakować jędrności i sprężystości. Dlatego najlepszym sposobem na odchudzanie będzie połączenie zrównoważonej diety i odpowiedniej dawki ruchu fizycznego. Martwisz się o to, że brakuje Ci funduszy na trenera personalnego czy siłownię? Wykorzystaj sposoby na ćwiczenia odchudzające, które są zupełnie darmowe bądź wymagają niewielkiego wkładu finansowego. Sprawdź najlepsze propozycje na spalenie zbędnych kalorii!

Mnóstwo pomysłu na tej stronie

Ćwiczenia na odchudzanie, które nie wymagają żadnego sprzętu

Spacery

Najprostszym sposobem na odchudzanie jest po prostu wyjście z domu na spacer. Dodatkowo bardzo ważne jest, że do spacerów nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań. Spacerować można w każdym wieku, a chodzenie nie obciąża nadmiernie stawów. Angażuje wiele partii mięśni i dotlenia organizm. Do spacerów nie potrzeba niczego poza wygodnym ubraniem, które na pewno znajdziesz w swojej szafie. Najlepiej zacząć od krótkich dystansów i zwiększać je wraz z poprawą kondycji.

Ćwiczenia w zaciszu domowym

Dostęp do Internetu to w dzisiejszych czasach norma, a w sieci można znaleźć wiele darmowych treningów. Już niewielka dawka ćwiczeń aerobowych i rozciągania zapewni spalenie dawki kalorii, przyspieszy metabolizm, a długoterminowo poprawi sylwetkę. Wystarczy zwykły dres i kawałek miejsca w mieszkaniu-możesz zaczynać swoją drogę do wymarzonej figury.

Siłownie „pod chmurką”

W wielu mniejszych i większych miejscowościach pojawiają się siłownie zlokalizowane na świeżym powietrzu i ogólnodostępne dla mieszkańców. Wystarczy zorientować się, czy w Twojej okolicy znajdziesz takie miejsce i już możesz zaczynać. Na sprzętach zwykle znajdują się instrukcje, jak ćwiczyć oraz informacje, na jakie partie mięśniowe działa dane urządzenie.

Chodzenie po schodach

Niezależnie od tego czy mieszkasz w domu, czy w bloku, jest duża szansa, że masz dostęp do schodów. Taka forma ruchu również spala niemałą ilość kalorii i nic Cię nie kosztuje. Możesz wykorzystać ją w międzyczasie, rezygnując z windy na rzecz schodów. Chodzenie po schodach może też trwać dłużej i stanowić efektywny trening.

Ćwiczenia na odchudzanie wymagające niewielkiego wkładu finansowego

Nordic walking

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa oznacza po prostu spacer lub marsz z kijkami. Do uprawiania tego sportu potrzebne są dobrane do wzrostu kije, jednak nie jest to duży wydatek finansowy. Wygodny sprzęt można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Wielkim plusem nordic walking jest fakt, że ta formy ruchu angażuje aż około 90% mięśni. Dodatkowo pomaga spalić sporą dawkę kalorii. Początkowo w Polsce sport ten był najbardziej kojarzony ze starszymi ludźmi, którzy powoli spacerują z kijkami. Jednak podejście zmienia się i obecnie uprawiają go osoby w różnym wieku. Od Ciebie zależy intensywność treningu, a odpowiedniej techniki nauczysz się z darmowych filmów instruktażowych w sieci.

Bieganie

Jest ono bardzo skutecznym „spalaczem” kalorii i daje dużo radości. Jednak przed rozpoczęciem przygody z tym sportem warto obejrzeć kilka filmików instruktażowych i wesprzeć się darmową wiedzą udostępnianą na stronach internetowych. Dzięki temu unikniesz „falstartu” i nieprzyjemnych kontuzji. Do biegania niezbędne są wygodne buty przeznaczone do uprawiania tego sportu. Paniom przyda się także sportowy stanik, który podtrzymuje biust i zapobiega niepotrzebnym drganiom. Te dwie rzeczy nie muszą Cię dużo kosztować-ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Można też zajrzeć do dobrze zaopatrzonych second handów i aplikacji, w których sprzedaje się używane rzeczy-znajdziesz tam prawdziwe perełki w niskiej cenie.

Ćwiczenia w domu ze sprzętem

Domowe ćwiczenia odchudzające możesz urozmaicić zaopatrując się w hantle, gumy czy piłki. Akcesoria te otworzą przed Tobą kolejne możliwości efektywnego spalania kalorii we własnym mieszkaniu oraz skuteczne kształtowanie sylwetki. Przyrządy do ćwiczeń nie stanowią dużego wydatku i nie zajmują wiele miejsca.

Jazda na rolkach

Jeśli w dzieciństwie rolki czy wrotki nie były Ci obce, ciekawym pomysłem na spalanie kalorii może się okazać powrót do tego sportu po latach. Zakup sprzętu obecnie nie stanowi już wielkiego wydatku-od Ciebie zależy do jakiej półki cenowej sięgniesz. Jazda na rolkach również angażuje wiele partii mięśniowych i w krótkim czasie spala wiele zbędnych kalorii.

Który sport wybierzesz? Wszystko zależy od Ciebie! Zastanów się, jakie formy ruchu sprawiały Ci frajdę w dzieciństwie, a może jeszcze kilka lat temu. Nie zmuszaj się do treningów, których nie lubisz, bo szybko je porzucisz. Wybierz ćwiczenia odchudzające, które dadzą Ci wiele radości i satysfakcji. Dzięki temu będziesz kontynuować treningi nawet po osiągnięciu wymarzonej sylwetki i dasz sobie ogromną szansę na utrzymanie efektów odchudzania. Ruch zostanie z Tobą na długo i zapewni Ci poprawę stanu zdrowia oraz świetną kondycję.

Dodaj komentarz