Auto zastępcze – jak je wypożyczyć?

auto zastepcze

Awaria samochodu potrafi być naprawdę bolesna i dotkliwa, gdyż może się wiązać z utrudnieniem dalszego wykonywania swojego zawodu. Dlatego właśnie wiele firm oferuje auta zastępcze, z których można skorzystać, gdy nasz główny pojazd jest w naprawie i jest nam po prostu potrzebny samochód, Jak wypożyczyć auto zastępcze i gdzie tego można dokonać?

Gdzie można wypożyczyć auto zastępcze?

To gdzie można wypożyczyć auto zastępcze w Łodzi zależy między innymi od tego, czemu go potrzebujemy. Jeśli nasz samochód trafił do naprawy w wyniku na przykład szkody komunikacyjnej, to możemy postarać się o wypożyczenie samochodu zastępczego z OC sprawcy szkody. Możemy o to się starać również, gdy my spowodowaliśmy wypadek, lecz posiadamy dobrą polisę AC.

Czasami jednak auto po prostu ulega awarii i trafia do serwisu. Wtedy niektóre serwisy są w stanie zaoferować posiadane przez siebie auta zastępcze, które służą właśnie do wypożyczenia klientom. Przykładem takiego jest Tyczyński Service, który znajduje się w Pabianicach i oferuje klientom, którzy potrzebują dostępu do samochodu osobowego możliwość wypożyczenia auta zastępczego na czas naprawy.

Jak wypożyczyć auto zastępcze?

Wypożyczenie auta zastępczego jest niezwykle proste. Jeśli dokonujemy tego na koszt ubezpieczyciela, to zazwyczaj otrzymujemy od niego limit wydatku na takie wypożyczenie i jeśli wyjdzie ono drożej, to po prostu ubezpieczyciel nie pokryje nam pełnej kwoty. Czasami ubezpieczyciele mają też współprace z wypożyczalniami samochodów osobowych i wtedy same wybierają one jakie auto otrzyma klient z tytułu swojej polisy AC czy też z OC sprawcy.

Gdy z kolei wypożyczamy auto zastępcze w serwisie, w którym naprawiamy auto, to wystarczy jedynie podpisać z nim umowę najmu krótkoterminowego. Wypożyczenie auta zastępczego w takim miejscu różni się jednak od typowego najmu krótkoterminowego w wypożyczalni tym, że serwisy często oferują niższe ceny dla swoich klientów, gdyż i tak przynoszą oni im niezłe zyski. Dlatego warto stawiać na dobre serwisy, które użyczają auta zastępcze swoim klientom.

Dodaj komentarz