Producent pasz dla bydła – jak wybrać najlepszego?

pasza dla bydla

Hodowla bydła jest bardzo wymagająca. Trzeba posiadać nie tylko wiedzę o tym, jak zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki bytowe, ale również wiedzieć, jak komponować posiłki dla zwierząt. Dobór odpowiedniej paszy sprawi, że zwierzęta będą zdrowe i efektywne, na przykład w produkowaniu mleka. Jak dobrać odpowiednią paszę dla bydła?

Rodzaje pasz dla bydła

Bydło żywi się trawą, a także roślinami strączkowymi i zbożowymi. Dobry producent pasz dla bydła, zapewnia w swoich produktach. Pasza dla bydła musi być bogata w białko, witaminy i minerały. Powinna również być dobrze przechowywana, aby zachować swoje wartości odżywcze.

Producent pasz dla bydła dzieli swoje produkty na objętościowe suche, objętościowo soczyste, treściwe oraz specjalistyczne. Każde z nich zapewnia inny rodzaj pożywienia zwierzętom.

Pasze objętościowo soczyste to pokarm, który zawiera duże ilości zielonek, które są ważne dla przeżuwaczy. Najbardziej cenione są te bogate w koniczynę czy lucernę. Do soczystych pasz zalicza się także kiszonki z kukurydzy, traw czy zboża oraz rośliny okopowe i produkty uboczne przemysłu spożywczego. Pasze objętościowo suche to przede wszystkim siano i słoma, które stymulują proces trawienia bydła.

Jak dobrać pasze dla bydła?

Dobór pasz zależy od bydła. Pokarm dobiera się według potrzeb żywieniowych, co zależy od: rasy, kierunku produkcji, wieku, masy ciała, czy wydajności. Dobry producent pasz dla bydła posiada dużą wiedzę na temat żywienia zwierząt i jest stanie podpowiedzieć, jaka pasza w danym przypadku najlepiej się sprawdzi. Prawidłowe żywienie jest kluczowe dla zapobiegania chorobom metabolicznym.

Wybierając pasze dla bydła, warto zwrócić uwagę na skład poszczególnych mieszanek. Najlepiej wybierać takie, które pozbawione są sztucznych chemicznych dodatków. Nie wpływa to dobrze na zwierzęta. Najlepiej jeśli są produkowane z najwyższej jakości surowców naturalnych. Dodatkowo, dobra pasza to taka, która nie posiada GMO, szkodliwego dla bydła i dla ludzi. Pasze powinny być poddawane kontroli, a producent powinien posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość.

Dodaj komentarz