Auto gaz – czy jest opłacalny?

auto w gazie

Polska to jedno z państw, które jest prawdziwą ojczyzną auto gazu. Należymy do czołówki jeśli chodzi o ilość samochodów z instalacją LPG, czy też ich udział procentowy, a także w kwestii rocznego zużycia auto gazu. Oczywiście taka jego popularność nie bierze się znikąd. Gdzie można przestawić samochód na auto gaz i czy jest on opłacalny?

Gdzie można zamontować auto gaz?

Myśląc nad tym, czy zamontować auto gaz w swoim samochodzie nie można zapomnieć o znalezieniu odpowiedniego warsztatu, w którym taka usługa zostanie dla nas wykonana. Od właściwego montażu instalacji LPG zależy bowiem to, czy będzie ona działać prawidłowo i czy silnik jeżdżąc na auto gazie będzie miał właściwą moc, a także czy jego spalanie nie będzie za wysokie.

Z tego powodu, gdy chcemy zdecydować się na gaz w Tarnowie, poznać wycenę montażu instalacji, czy jej opłacalność powinniśmy poszukać dobrego warsztatu, w którym bez problemu zamontujemy taką instalację i będzie ona w stanie działać bezawaryjnie przez naprawdę wiele lat.

Czy auto gaz jest opłacalny?

Oczywiście najczęściej spotykane pytanie dotyczące gazu mówi o tym, czy montaż takiej instalacji jest w jakimkolwiek stopniu opłacalny. Odpowiedź jest naprawdę prosta. Montaż auto gazu jest bardzo opłacalny w wielu sytuacjach. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebny jest do tego odpowiedni silnik, który korzysta z wtrysku pośredniego, gdyż w ten sposób możemy kompletnie ograniczyć zużycie benzyny i skorzystać ze znacznie tańszej instalacji LPG.

Jeśli jednak mamy silnik z pośrednim wtryskiem, który znany jest z tego, że przynajmniej nieźle współpracuje z gazem, to montaż instalacji LPG jest jak najbardziej opłacalny. Oszczędności będą jeszcze większe w wypadku samochodów, które są wyposażone w spore jednostki napędowe o dużym spalaniu lub gdy autem podróżujemy naprawdę dużo w ciągu roku. Wtedy możemy liczyć na najszybszy zwrot inwestycji w instalację LPG. Jeśli samochód korzysta z ekonomicznej jednostki, a my nie jeździmy nim zbyt wiele to opłacalność nie będzie tak duża.

Dodaj komentarz