Drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice – poznaj zalety tego rozwiązania

drzwi wewnetrzne

Prędzej czy później każde drzwi wewnętrzne będą wymagały wymiany. Nie można jednak zapomnieć o tym, że ta zazwyczaj wiąże się z koniecznością zamontowania również nowej futryny, czyli de facto wykonania małego remontu. Rozwiązaniem mogą być drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice. Jakie są zalety takiego rozwiązania i kto je oferuje?

Kto oferuje drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice?

Aby zamontować drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice w Warszawie konieczne będzie znalezienie jednej, a nawet i dwóch firm. Mowa tu o przedsiębiorstwie, które specjalizuje się w produkcji drzwi wewnętrznych dostosowanych do starych ościeżnic, a także firmie, która wykona usługę wymiany drzwi wewnętrznych bez zmiany ościeżnic.

Na szczęście zazwyczaj firmy produkujące tego typu drzwi są w stanie zaoferować też prawdziwych fachowców, którzy na miejscu zamontują drzwi wewnętrzne na starej ościeżnicy, a także specjalne nakładki, dzięki czemu możliwe będzie osiągnięcie efektu, jak przy wymianie drzwi wraz z futryną.

Jakie zalety mają drzwi wewnętrzne na stare ościeżnice?

Przede wszystkim cały proces zakupu oraz montażu drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice jest znacznie prostszy, niż w wypadku całkowitej wymiany zarówno drzwi, jak i futryny. Wymaga on znacznie mniej czasu, a także generuje dużo mniejsze koszty, dzięki czemu jest to dobry wybór dla osób, które chcą odświeżyć wygląd swojego mieszkania czy też domu, lecz nie chcą tracić na to fortuny. Ponadto wymiana drzwi wewnętrznych przy zachowaniu starych ościeżnic nie generuje tyle brudu.

Kolejna zaleta montażu drzwi wewnętrznych na stare ościeżnice to fakt, iż można osiągnąć niemalże taki sam efekt, jak przy montażu nowych futryn. Wiele firm oferuje bowiem usługę montażu drzwi wewnętrznych na starych ościeżnicach wraz z założeniem specjalnych nakładek dzięki którym futryna będzie wyglądała jak nowa mimo znacznie mniejszego kosztu wymiany, a także tego, że tak naprawdę nie doszło do żadnego remontu w mieszkaniu.

Dodaj komentarz