Wymiana wyświetlacza telefonu – jak zrobić to prawidłowo?

serwis telefonów

Uszkodzenie wyświetlacza to jedna z poważniejszych usterek, które sprawiają, iż dany telefon nadaje się tylko i wyłącznie do naprawy. Nie jest to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Jak prawidłowo przeprowadzić wymianę wyświetlacza telefonu i kto oferuje taką usługę?

Czy warto samodzielnie wymienić wyświetlacz telefonu?

Smartfony z każdym rokiem stają się coraz bardziej wytrzymałe. Wyświetlacz jest jednak wciąż podatny szczególnie na uszkodzenia mechaniczne. Naprawa go w domowym zaciszu może być jednak niezwykle trudna i niedokładna, więc znacznie lepiej znaleźć serwis, w którego ofercie znajduje się wymiana wyświetlacza telefonu w Białymstoku.

Korzystając z usług takiej firmy jak Error24.pl Serwis Xiaomi w celu wymiany wyświetlacza telefonu zyskujemy pewność, iż całość zostanie wykonana zgodnie z zaleceniami producenta, a telefon po takiej wymianie będzie działać prawidłowo i nie pojawią się na przykład problemy z działaniem ekranu dotykowego.

Jak przebiega prawidłowo wykonana wymiana wyświetlacza telefonu?

Aby wymienić wyświetlacz telefonu wpierw trzeba oczywiście go otworzyć, czyli wyjąc telefon z obudowy, jeśli to możliwe wyjąć baterię, a także rozkręcić urządzenie, by ułatwić dostęp do wyświetlacza. Gdy telefon zostanie już przygotowany pora na demontaż całego wyświetlacza. W tym celu należy skorzystać ze źródła ciepła, które zmiękczy klej mocujący wyświetlacz do reszty telefonu i tym samym pozwoli na proste go usunięcie.

Gdy telefon jest już pozbawiony wyświetlacza pora na przygotowanie go, a dokładniej wyczyszczenie powierzchni, do których wyświetlacz będzie przyklejony. W ten sposób ma się pewność, iż wyświetlacz zostanie odpowiednio przymocowany i nie odpadnie bez większego powodu.

Po zastosowaniu kleju na ramie telefonu pora na bardzo dokładne, lecz delikatne nałożenie wyświetlacza. Gdy ten jest już na miejscu nie pozostaje nic innego jak podłączenie wszystkich elementów z powrotem. Przed zamontowaniem obudowy warto jednak uruchomić telefon i sprawdzić, czy wszystko zostało na pewno dobrze podłączone.

Dodaj komentarz