Pranie tapicerki – jak zrobić to szybko i sprawnie?

pranie tapicerki

Utrzymana w stałej czystości tapicerka to marzenie niejednego kierowcy. Tak samo, jak dbamy o nasze kanapy w domu, tak i ona także wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zanim nasze półki uzupełnimy drogimi środkami do prania wnętrza samochodu, najpierw zajrzyjmy do kuchni. Sprawdźmy, czy można wyczyścić obicie i jak zrobić to szybko oraz sprawnie.

Jak rozpocząć pranie tapicerki?

Zanim przystąpimy do czyszczenia i zdecydujemy, jakimi produktami wyczyścić tapicerkę w samochodzie, warto go dopasować do rodzaju obicia. Zazwyczaj wykonane jest z materiału, weluru bądź z ekoskóry. Tapicerka to bowiem nie tylko fotele. To także wykładzina podłogowa umieszczona pod fotelami, w środkowej części auta oraz w bagażniku. Dodatkowo pokryte materiałem mogą być również boczki drzwi. One także wymagają odpowiedniego wyprania.

Najczęściej spotykamy się z zabrudzeniami typu kurz, plamy z jedzenia oraz napojów oraz sierść przewożonych zwierząt i zapach papierosów. Aby skutecznie wyczyścić tapicerkę, najpierw należy ją odkurzyć. Z tym procesem doskonale poradzi sobie domowy odkurzacz. Niektóre modele dedykowane samochodom wciągają jedynie drobne okruszki, natomiast do porządnego sprzątania potrzeba modelu o większej mocy. Kiedy tapicerka jest już oczyszczona, możemy przystąpić do mycia. Domowym sposobem jest rozsypanie sody oczyszczonej i ponowne odkurzenie po kilku godzinach. Ten sposób zabija roztocza, grzyby, zapachy po papierosach oraz zwierzętach. Wybiela także plamy.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki

Jeżeli nie chcemy sami czyścić tapicerki bądź obawiamy się, że coś zrobimy nie tak, możemy skorzystać z profesjonalnych usług firm. Pranie tapicerki w Pasłęku odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, a wyprana tapicerka będzie cieszyła przedłużoną trwałością. Odpowiednio dostosowane parametry do wymagań danej tkaniny może jej również przywrócić dawny blask i estetyczny wygląd. Dodatkowo firma sprzątająca w Pasłęku cechuje się wysoką renomą i zadowoleniem wszystkich klientów, którzy korzystają z jej usług.

Dodaj komentarz