Półkolonie dla dzieci w parku wodnym – dlaczego warto z nich skorzystać?

Półkolonie to świetne rozwiązanie na to, aby dzieci zażyły trochę aktywności fizycznej i zabawy stosunkowo blisko od domu. Półkolonie odbywają się przez kilka dni w określonych godzinach. Latem, gdy jest cieplej wiele obiektów sportowo-rekreacyjnych oferuje takie właśnie rozwiązania. Do jednych z ciekawszych projektów należą aquawakacje, które organizowane są przez Wodny Park we Wrocławiu. Projekt ten doskonale łączy zabawę wraz z wartościowymi zajęciami dotyczącymi technik pływania i bezpieczeństwa wodnego. Co warto wiedzieć na temat półkolonii Aquawakacje 2022?

Aquawakacje 2022 – Kiedy się odbywa i na czym polegają?

Jeżeli chodzi o półkolonie dla dzieci we Wrocławiu Aquawakacje, warto wiedzieć, że odbywają się one w okresie 27.06-26.08. Zajęcia te odbywają się przez 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do godziny 17:00. Podczas tych zajęć dzieci są pod opieką doświadczonych animatorów. To właśnie oni dbają o ich bezpieczeństwo, jak również odpowiadają za planowanie zabaw. Każdy dzień tygodnia polega na czymś innym. Dni są podzielone tematycznie. Wyróżnić można dzień pirata, dzień hawajski czy dzień olimpijski. Zabawy są sprawnie przeplatane z zajęciami dotyczącymi technik pływania. Prowadzone są one przez wyspecjalizowanych instruktorów. Dzieci mogą wówczas nauczyć się pływania od całkowitych podstaw, jak też doskonalić nabyte już umiejętności. Bezpieczeństwo dzieci podczas aquawakacji gra największą rolę. Na miejscu znajdują się wyspecjalizowane osoby i ratownicy, którzy czujnie obserwują cały teren. Podczas zabaw organizowane są zbiórki, podczas których sprawdza się, czy wszystkie dzieci znajdują się na danym terenie.

Zabawa dla dzieci i wypoczynek dla rodziców

Półkolonie, jakie oferuje Aquapark we Wrocławiu to nie tylko zabawa i nauka dla dzieci. Podczas gdy pociechy znajdują się w Aquaparku, rodzice mogą załatwić swoje zaległe sprawy czy też sami wybrać się w jakieś miejsce w celach rozrywkowych. Dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę, lecz także wyżywienie składające się z 3 dań każdego dnia.

Dodaj komentarz