Badanie czystości patentowej – w jakich sytuacjach warto je przeprowadzić?

patent

Otrzymanie patentu na dany wynalazek jest niezwykle korzystne dla całej firmy i świetnie zabezpiecza jej własność intelektualną oraz przemysłową. Aby jednak można było otrzymać patent, to wpierw trzeba wykonać potrzebne badania takie jak na przykład badanie czystości patentowej. Kiedy warto na nie postawić?

Kto zajmuje się wykonywaniem badań czystości patentowej?

Usługa taka jak badanie czystości patentowej w Przemyślu jest wykonywana przede wszystkim przez kancelarie prawno-patentowe. Są to specjalne kancelarie adwokackie, które specjalizują się w dziedzinie prawa zajmującej się ochroną własności intelektualnej oraz przemysłowej.

Aby chroniona była własność intelektualna w Rzeszowie warto skorzystać właśnie z usług kancelarii prawno-patentowej. Zatrudnia ona specjalistów w dziedzinie ochrony własności przemysłowej i intelektualnej, którzy pomogą we wszelkich koniecznych czynnościach w tym w wykonaniu badań patentowych.

Kiedy warto wykonać badanie czystości patentowej?

Na badanie czystości patentowej warto postawić praktycznie zawsze, gdy staramy się o uzyskanie patentu, czyli prawa do wyłącznego korzystania w celach zarobkowych czy też zawodowych z danego wynalazku na terenie Polski. Taki patent jest wydawany na okres 20 lat, dzięki czemu firma, która go uzyska może liczyć na spore zyski z tego powodu, gdyż w pewien sposób zblokuje ona konkurencję, która nie będzie w stanie wykorzystać innowacji zawartych w patencie.

Poprzez wykonanie badan czystości patentowej mamy pewność, iż nasz patent nie będzie naruszać własności intelektualnej innej firmy i tym samym powodować nam problemów. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii prawno-patentowej w celu wykonania badań czystości patentowej możemy liczyć na to, że zostaną one wykonane w sposób rzetelny i dokładny i dzięki temu będziemy mieć pewność, że możemy liczyć na zdobycie patentu na dany wynalazek. Skorzystanie z usług dobrej kancelarii pozwoli ponadto na sprawne wykonanie takiego badania.

Dodaj komentarz