Ochrona skóry dziecka

malenstwo

Skóra u dzieci jest niezwykle wrażliwa, a przez to podatna na działanie czynników zewnętrznych. Osłabiony naskórek może posiadać skłonności do zaczerwienień oraz szybkiego nabywania urazów mechanicznych. Z też tego powodu rodzice powinni zapewnić stałe nawilżenie skóry swych pociech, tak aby pozostała ona elastyczna oraz gładka w dotyku. Istnieje wiele praktycznych preparatów, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji u najmłodszych domowników. Jakie produkty powinny znaleźć się w niezbędnym wyposażeniu kosmetyczki? Jak prawidłowo zabezpieczyć skórę dziecka? 

Odpowiednia pielęgnacja w trakcie kąpieli 

Woda w znaczący sposób przyczynia się do wysychania naskórka i usuwania z niego naturalnej warstwy ochronnej. Właśnie dlatego potrzebuje on regeneracji, którą wspomogą specjalne kosmetyki stosowane podczas mycia. Wielu rodziców ceni sobie mleczka, balsamy oraz oliwki dla dzieci, których głównym zadaniem jest nawilżenie oraz natłuszczenie skóry. Do ich największych zalet należy również przyspieszenie procesów związanych z odbudową bariery hydrolipidowej. Artykuły te stanowią pierwszy krok w codziennym dbaniu o naskórek maluszka. 

Systematyczne kremowanie

W celu ograniczenia wysychania rąk, twarzy oraz pozostałych części ciała niezbędne jest stałe i regularne stosowanie kremów dla dzieci. Do najbardziej popularnych produktów zaliczają się emolienty, których zadaniem jest regeneracja naskórka, przywrócenie mu witalności, zniwelowanie uczucia świądu, a także złagodzenie różnego rodzaju stanów zapalnych. Zawarte w emolientach olejki uzupełniają właściwy poziom lipidów, a ceramidy oraz trójglicerydy odpowiadają za naprężenie i miękkość skóry, regulując przy tym poziom wchłanianej wody. Te dermokosmetyki mogą być stosowane zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci mających skłonności do podrażnień czy zaczerwienień. Warto także zdecydować się na zakup produktów o lekkiej konsystencji, których zdecydowaną właściwością jest szybkie wchłanianie kremu w obrębie posmarowanej części ciała. 

Ochrona w ciepłej porze roku

Wraz z nadejściem upałów skóra u pociech jest podatna na szybkie oparzenia oraz szkodliwe działanie promieni UV. Skuteczną ochronę w najcieplejszych miesiącach roku stanowią kremy przeciwsłoneczne. Ich działanie polega na pokryciu naskórka niewidocznym filmem, który rozprasza światło UV i przyczynia się do ograniczenia jego działania. Latem do pielęgnacji warto również wprowadzić aerozole z filtrem łagodzące objawy oparzeń i związane z nimi pieczenie skóry. 

W trosce o dobro najmniejszych członków rodziny

Każdy rodzic jak najlepiej dba o samopoczucie swych podopiecznych. Właśnie dlatego w codziennej higienie skóry należy uwzględnić jej dokładne oczyszczanie, zmiękczanie oraz ochronę skóry dziecka. Produkty do kąpieli, kremy, olejki oraz filtry przeciwsłoneczne przyczyniają się do utrzymywania prawidłowej kondycji skóry, która może okazać się niezbędna podczas zabaw na świeżym powietrzu. Nawilżony naskórek pozwala na beztroskie spędzanie czasu zarówno na placu zabaw, jak i w zaciszu własnego domu. Właściwie dobrane kosmetyki z pewnością będą przekładać się na poprawienie humoru u każdego dziecka. 

Dodaj komentarz