Naprawa nitownic pneumatycznych – kiedy jest potrzebna?

przemysl

Nitownice pneumatyczne to narzędzia bezcenne w wielu pracach. Nawet najlepsze modele czasem się jednak psują. Po czym poznać usterkę i gdzie dokonać naprawy urządzenia?

Gdzie naprawiać nitownice pneumatyczne?

W razie awarii nitownicy pneumatycznej lepiej nie ryzykować samodzielnej naprawy. Osoby z Wielkopolski może zainteresować naprawa nitownic pneumatycznych w Poznaniu. W profesjonalnym serwisie POZNIT klienci mają nie tylko możliwość naprawy. Warta uwagi jest też oferta sprzedażowa, dzięki której klienci mogą kupić nitownice w Poznaniu od najlepszych producentów sprzętu.

Skorzystanie z usług specjalistów jest ważne z dwóch powodów. Najważniejszym są kwestie bezpieczeństwa. Samodzielna, nieprawidłowa naprawa elektronarzędzia może doprowadzić do porażenia prądem lub poważnej kontuzji ręki. Oprócz tego ryzykuje się całkowitym zniszczeniem drogiego urządzenia.

Co jest przyczyną awarii nitownic pneumatycznych?

Usterki elektronarzędzi wynikają najczęściej z braku regularnej kontroli ich stanu oraz używania niezgodnie z przeznaczeniem. Sprzęty tego rodzaju do działania wykorzystują sprężone powietrze. Nitownica pneumatyczna może zacząć pracować gorzej m.in. wskutek obluzowania lub uszkodzenia sprężyn.

Powodem nieprawidłowej pracy urządzenia bywa także usterka łożysk. Kolejną przyczyną awarii jest niekiedy zaniedbanie smarowania części. Ponadto należy mieć na uwadze, czy nitownica pneumatyczna działa pod właściwym ciśnieniem. Inna możliwa przyczyna awarii to uszkodzenie obudowy.

Na co uważać podczas korzystania z nitownicy pneumatycznej?

Nitownicę pneumatyczną należy odłożyć, gdy wyczuwalne są przesadne wibracje. Sygnałem, że dzieje się z nią coś złego, jest też wytwarzanie nadmiernego hałasu. Źle działający sprzęt może się też bardzo mocno nagrzewać.

Warto pamiętać o regularnej kontroli technicznej urządzeń. Nawet jeśli nitownica pneumatyczna działa prawidłowo, mogło już dojść do usterki. Nie zawsze da się ją od razu zauważyć. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pogłębienia awarii.

Dodaj komentarz