Na czym polegają usługi cięcia laserem 3D?

ciecie laserowe

Rozwój technologii sprawia, że  coraz to nowsze, bardziej zaawansowane technicznie usługi mają miejsce na rynku. Jedną z takich usług, jest cięcie laserem 3D. Chociaż sam koncept brzmi futurystycznie, takie usługi są od lat dostępne na rynku, a dzięki wysoko zaawansowanym technologicznie maszynom jesteśmy w stanie ciąć laserem 3D z uwzględnieniem szczegółów. 

Gdzie szukać usług cięcia laserem 3D?

Ze względu na użycie zaawansowanych technologicznie maszyn usługi cięcia laserem 3D nie są najbardziej powszechną usługą na rynku. Jednakże przeszukując internet, jesteśmy w stanie znaleźć firmy, które oferują tą usługę. Jednym z takich zakładów jest rodzinna firma Bumet, zajmująca się obróbką metalu od przeszło 25 lat.

Przy wyborze firmy oferującej cięcie laserem 3D ważne jest przeprowadzenie odpowiedniego rozeznania na rynku. Przy tak skomplikowanych technologicznych usługach, warto stawiać na sprawdzone zakłady, które poza odpowiednimi maszynami, na wysokim poziomie posiadają także niezbędne doświadczenie oraz umiejętności. Wybór właściwej firmy jest kluczowy w aspekcie otrzymania najwyższej jakości produktu, bogatego w detale.

Jakie są możliwości cięcia laserem 3D?

Usługi cięcia laserem 3D są możliwe są na wielu gatunkach materiałów. Obecna technologia pozwala na cięcie aluminium, stali czarnej oraz nierdzewnej, a także miedzi oraz mosiądzu. Tak szerokie zastosowanie pozwala na cięcie większości najpopularniejszych metali używanej w otaczającym nas świecie.

Cięcie laserem 3D umożliwia cięcie nie tylko dwuwymiarowych elementów płaskich, ale także rur czy profili. W przypadku rur, możliwe jest cięcie komponentów nawet do ośmiu metrów, a także o średnicy dochodzącej do 220 mm. W przypadku laserowego cięcia profili kwadratowych i prostokątnych, a także płaskowników możliwe jest cięcie sztuk, których długość boku nie przekracza piętnastu centymetrów, a długość, tak samo jak w przypadku rur może mieć, aż osiem metrów. Usługa cięcia laserem 3D ma szerokie zastosowanie, a dzięki rozwojowi technologii coraz bardziej skomplikowane usługi mają urzeczywistnienie w świecie.

Dodaj komentarz