Lokowanie kapitału: dom czy mieszkanie?

Inwestowanie w nieruchomości to dość popularny sposób zarabiania, który w Polsce coraz bardziej się rozwija. Popularny staje się flipping mieszkań lub zakup nieruchomości pod wynajem.

Zalety inwestowania w nieruchomości

Inwestycja kapitału w nieruchomości to dobry sposób na zarabianie. Na rynku dostępny jest duży wybór rodzajów nieruchomości w które można inwestować. Najczęściej wybierane inwestycje to zakup lokalu mieszkalnego lub biurowego pod wynajem. W ostatnim czasie na rynku pojawia się trend dotyczący zakupu mieszkań do remontu, a następnie sprzedanie go z zyskiem. Ten rodzaj inwestowania to tzw. flipping mieszkań.

Zarabianie na nieruchomościach to źródło dodatkowego dochodu, który w przyszłości może być zabezpieczeniem dla inwestora i jego rodziny. Będąc właścicielem nieruchomości można zmieniać ją i dostosować do swoich potrzeb. Pozwoli to zwiększyć jej wartość i wygenerować zysk ze sprzedaży. Inwestowanie w mieszkania jest opłacalne, ponieważ mieszkania pod wynajem cieszą się sporą popularnością na rynku. Inwestor może skorzystać z dofinansowania nieruchomości za pomocą kredytu hipotecznego. Mieszkanie wraz z biegiem czasu zwiększa swoją wartość. Za kilka lat będzie można sprzedać nieruchomość z zyskiem. Wynajem mieszkań nie wymaga od inwestora dużego nakładu pracy i czasu.

Inwestycje w nieruchomości z rynku pierwotnego

Flipping mieszkań

Inwestowanie w mieszkania to dość nowy trend na rynku. Termin “flipping mieszkań” to pojęcie, które pojawiło się na amerykańskim rynku nieruchomości. Inwestowanie polega na zakupie mieszkania, a następnie sprzedaży z zyskiem. Podwyższenie wartości mieszkania następuje dzięki podniesieniu standardu nieruchomości lub dokonaniu zmiany rozkładu. Flipping mieszkań zyskuje na popularności dzięki pewnej inwestycji kapitału.

Wynajem, czy to się opłaca?

Zarabianie na nieruchomościach może przybrać postać kupna nieruchomości pod wynajem. Wynajem długoterminowy zapewnia regularny i stabilny zysk, który może trwać nawet kilkanaście lat. Atrakcyjna lokalizacja mieszkania będzie sprzyjała zainteresowaniu ofertą. Właściciel mieszkania może pobrać kaucję, która jest zabezpieczeniem ewentualnych szkód. W większości przypadków właściciel bez problemu znajdzie chętnego na wynajem. Właściciel nie musi pojawiać się w mieszkaniu zbyt często, ponieważ lokator cały czas pozostaje ten sam. Mieszkanie pod długoterminowy wynajem nie musi być wyposażone we wszystkie meble i sprzęty.

Wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej popularny dzięki rozwijającej się turystyce. Turyści często decydują się na wynajęcie całego mieszkania, które będzie komfortowe i zapewni więcej prywatności. W przypadku wynajmu krótkoterminowego właściciel powinien kompleksowo wyposażyć mieszkanie. Ten rodzaj wynajmu oznacza także częste wizyty właściciela, ponieważ musi przekazać klucze nowym gościom lub przygotować mieszkanie na ich przyjazd.

Atrakcyjna lokalizacja mieszkania spowoduje, że wynajem krótkoterminowy będzie bardziej opłacalny. Specjaliści podają, że przy wynajmie krótkoterminowym mieszkanie powinno być wynajmowane przynajmniej przez pół miesiąca. Wynajmowanie mieszkań może się odbywać za pośrednictwem portali internetowych, które zapewniają bezpieczeństwo obu stronom.

Dom jako inwestycja kapitału

Dom jako inwestycja kapitału obecny jest na rynku nieruchomości od wielu lat. Wysokie ceny domów nie przerażają klientów, ponieważ marzą oni o własnym ogrodzie czy większej przestrzeni. Wiele osób woli wydać pieniądze na wynajem domu niż budować swój własny. Dom można wynajmować także na krótszy okres czasu – wszystko zależne jest od strategii inwestora i jego preferencji.

Dobrym pomysłem może być zarabianie na nieruchomościach w miejscowościach turystycznych. Dom kupiony jako inwestycja pod wynajem, powinien być nowoczesny i dobrze wyposażony.


O tym jak zacząć zarabiać na flipach czytaj tu:
http://managerplus.com.pl/od-zera-do-flipera-jak-zaczac-przygode-z-flipowaniem/


Dodaj komentarz