Laweta – w jakich sytuacjach się sprawdza?

pomoc drogowa

Jazda samochodem to najwygodniejszy sposób dotarcia do celu. Jednak zdarzają się sytuacje, w których samochód może ulec awarii. Wówczas niezbędne się wezwanie pomocy drogowej. Transportu na lawecie nie musi wcale wymagać samochód, który miał wypadek lub awarię. Kiedy niezbędne jest profesjonalne holowanie samochodu?

Wypadek lub kolizja – wezwij lawetę

Wezwanie lawety najczęściej kojarzy się z wypadkiem lub kolizją. To dwie sytuacje, w których najczęściej kierowcy korzystają z profesjonalnego holowania. Wówczas warto mieć namiary na sprawdzoną firmę, tak by laweta w Bielsko-Białej sprawnie odholowała samochód. Może to być transport do najbliższego zakładu naprawczego lub do wskazanego mechanika. Niektóre warianty ubezpieczenia OC i oczywiście AC pokrywają w całości lub w części koszty transportu samochodem. Należy pamiętać, że pojazd musi być holowany na lawecie, nie tylko gdy ulegnie poważnemu wypadkowi. Wystarczy kolizja i stłuczone światła, a już nie można się poruszać takim pojazdem do drodze.

Laweta na ratunek zepsutemu samochodowi

Laweta Żywiec nie tylko holuje samochód po wypadku czy kolizji. Namiary na firmę transportową przydadzą się również, gdy auto nie chce zapalić, nie mamy kontroli nad kierownicą lub powietrze zeszło z opony, a zapasowego koła brak. Lawet zawiezie zepsuty samochód do wskazanego warsztatu. Holowanie samochodu jest zabronione. Zepsute auto należy przetransportować na lawecie.

Wynajęcie lawety nie zawsze wiążę się z nieprzyjemnymi sytuacjami na drodze. Czasem jest to zaplanowana opcja transportu. Do takich przypadków należy przewóz zabytkowych samochodów, sportowych aut, które mogą poruszać się tylko po torach, nowych pojazdów, transportowanych do salonów.

Wynajęcie lawety jest niezbędne w wielu sytuacjach. Laweta umożliwia transport pojazdów, które nie mogą samodzielnie się przemieszczać. Profesjonalne firmy zadbają o bezpieczeństwo auta, przewożąc go zgodnie z najwyższymi standardami i wymogami.

Dodaj komentarz