Jak sprawić, aby taras był używany poza sezonem?

Taras

Posiadanie tarasu zdecydowanie zwiększa nie tylko estetykę domu, ale również jego funkcjonalność. Lato to idealny czas na użytkowanie tarasu. A co z pozostałym czasem? Dzięki promiennikom ciepła można komfortowo spędzić czas na tarasie również jesienią czy wczesną wiosną.


Taras to bardzo często miejsce, gdzie toczy się bardzo intensywnie życie rodzinne i towarzyskie. Zwłaszcza w sezonie letnim, gdy jest odpowiednia pogoda można użytkować taras tak naprawdę przez cały dzień, a tym samym w pełni wykorzystać jego potencjał. W większości przypadków rezygnujemy z użytkowania tarasu we wrześniu lub w październiku, głównie z uwagi na brzydką pogodę i niską temperaturę. Istnieją również pewne sposoby, które pozwolą na to, aby taras był użytkowany dłużej. 3 najpopularniejsze metody do wykonania zadaszenia, montaż zabudowy oraz dodatkowego ogrzewania, np. wykorzystując promienniki ciepła.

Nowoczesne promienniki ciepła

Promienniki ciepła, które możemy zamówić w firmie Teo Term https://www.teoterm.com.pl/ są bardzo skutecznym sposobem na to, aby zwiększyć komfort użytkowania tarasu poprzez zwiększenie temperatury. Promiennik, który jest podłączany do sieci elektrycznej i zamontowany w wybranym miejscu (np. na ścianie, na krokwi zadaszenia, umieszczony na statywie) podnosi temperaturę, a co za tym idzie sprawia, że komfort przebywania na tarasie jest bardzo duży.

Zobacz także: https://bydgoszczcity.pl/jak-ogrzewac-warsztat-samochodowy/

Promienniki mają bardzo estetyczny wygląd, są odporne na uszkodzenie, intensywne użytkowanie, działanie warunków atmosferycznych. Również są komfortowe w użytkowaniu i bezpieczne. Nie powodują emisji spalin.

Zadaszenie tarasu

Jeżeli chcemy zwiększyć ilość czasu, który możemy spędzić na tarasie do zdecydowanie właśnie wykonanie zadaszenia na przykład z drewna jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Drewno jest materiałem elastycznym, naturalny, praktycznym i bardzo estetycznym. Można więc dopasować rodzaj zadaszenia do bryły domu i wielkości tarasu.

Zabudowa tarasu

To kolejny sposób na to, aby zwiększyć funkcjonalność tarasu. Zabudowę tarasu można wykonać na różne sposoby – może być ona wykonana całościowo, np. przybierając formę szklanego ogrodu na tarasie bądź jako zabudowa z drewna plus kompleksowa osłona np. z płyt z tworzywa sztucznego (poliwęglan). Dzięki temu uzyskamy nową przestrzeń, wolną od nasłonecznienia, opadów, wiatru. Ogrzewanie podczerwienią pozwoli wtedy korzystać z tarasu przez niemal cały rok.

Dodaj komentarz