Implanty zębowe – dla kogo?

implanty zebowe

Prężny rozwój stomatologii na przestrzeni ostatnich latach otworzył całkowicie nowe możliwości dla pacjentów zmagających się ze schorzeniami zębów i to nie tylko w kontekście ich skutecznego leczenia, ale również estetycznej rekonstrukcji. Ekstrakcja zębów wskutek nieodwracalnych uszkodzeń tkanek zębowych przestała być jednoznaczna z trwałym upośledzeniem uzębienia – współczesna stomatologia protetyczna pozwala bowiem uzupełnić ubytki w łukach zębowych za pomocą implantów, tym samym przywracając uzębieniu jego podstawowe funkcje.

Czym jest implant zęba?

Nowoczesne implanty zębowe pełnią rolę sztucznych korzeni zębowych montowanych w sposób trwały, które umieszcza się bezpośrednio w kościach szczęki bądź żuchwy. Implanty zębowe najczęściej przybierają formę tytanowych śrub, które stanowią podstawę dla kolejnych elementów protetycznych, czyli koronek zębowych lub mostów protetycznych. Wszczepienie implantu zęba to stosunkowo szybki i bezpieczny sposób na przywrócenie pełnej sprawności uzębieniu, a także jego pierwotnego wyglądu. Co ważne, uzupełnienie ubytków za pomocą trwałych elementów protetycznych przeciwdziała powstawaniu schorzeń w obrębie jamy ustnej, które mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Implanty zębowe – wskazania zdrowotne

Czym grozi trwały ubytek zębów? Przykrych konsekwencji wynikających z długotrwałych braków w uzębieniu nie brakuje. Wolne przestrzenie powstałe wskutek ekstrakcji jednego lub kilku zębów w łuku powodują zaniki kości oraz wady zgryzu, których odwrócenie może być bardzo czasochłonne i kosztowne. Co ważne, zbyt długie zwlekanie z uzupełnieniem ubytków zębowych może powodować przesuwanie się zębów w stronę pustych miejsc, co często jest jednoznacznie z brakiem możliwości wszczepienia implantu zębowego. Ile należy czekać ze wstawieniem implantów zębowych od zabiegu ekstrakcji? Wszystko zależy od stanu naszego uzębienia, jednak czas oczekiwania na implantację w przypadku zębów osadzonych na pojedynczym korzeniu jest krótszy niż w przypadku zębów trzonowych.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/ekstrakcja-zeba-jak-uniknac-skutkow-ubocznych/

Implanty zębów – inwestycja na lata

Wszczepienie sztucznych korzeni zębowych wykonanych z wysokiej jakości tytanu w profesjonalnych klinikach stomatologicznych, takich jak https://mcs-przychodnia.pl/ to gwarancja długiej żywotności i komfortu codziennego funkcjonowania. Implant zębowy pozwala nie tylko zapobiegać problematycznym schorzeniom natury stomatologicznej, ale wspólnie z koronami czy mostami protetycznymi pozwala przy okazji przywrócić naszemu uśmiechowi atrakcyjny wygląd, co korzystnie wpływa na naszą pewność siebie i samopoczucie.

Dodaj komentarz