Czy wycinanie laserem jest skuteczne?

Cięcie laserem

Cięcie laserowe blach oprócz tak zwanej metody water jet, czyli ciecia wodą zdecydowanie należy do tych sposobów cięcia materiałów, które z uwagi na skuteczność całego rozwiązania cieszą się ogromną popularnością.

Zapotrzebowanie przemysłu oraz różnych branż sprawia, że obróbka metali, w tym usługa wycinania blach cieszy się ogromną popularnością. Na wstępie warto wspomnieć o tym, że z elementów, które można wykonać przy pomocy ciecia laserem zdecydowanie korzystają najróżniejsze branże, począwszy od budowlanej, poprzez motoryzacyjną, na firmach produkcyjnych kończąc. Dzięki szeroko rozumianym usługom CNC bez problemu można wykonać główne części zamienne do maszyn i urządzeń, a także elementy linii produkcyjnych czy pakujących, o częściach do aut czy maszyn budowlanych nie wspominając.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/oryginalne-dekoracje-z-blachy-jak-je-wykonac/

Jak odbywa się cięcie laserem?

Potrzebne jest oczywiście do tego specjalne urządzenie, wyposażone w odpowiedni stół, chwytaki, wiązkę tnącą, a także oprogramowanie sterowane komputerowo. Wprowadzone do pamięci komputera dane są przekazywane dalej do urządzenia kierującego wiązką tnącą. To właśnie ona jest odpowiedzialna za efekt finalny. Jakie są główne zalety ciecie laserowe? Tu można zdecydowanie wymienić:

– szybkość cięcia oraz jego precyzję,
– brak uszkodzenia materiału,
– brak zmiany parametrów blachy,
– małą ilość odpadów,
– możliwość cięcia różnego rodzaju blach,
– efektywność usługi,
– możliwość wycinania kształtów, których nie można wyciąć tradycyjną metodą.

Oszczędność materiału i dokładność na pierwszym planie

Mając do wykonania hurtowe ilości cięć, gdy zależy nam na czasie oraz praktyczności samego rozwiązania zdecydowanie najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy firmy, która tnie laserem. Laser jest zdecydowanie tym urządzeniem, które najlepiej radzi sobie z różnymi materiałami i przy cieciu nie szarpie krawędzi, nie zmienia struktury materiału, nie powoduje jego uszkodzenia. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na oszczędność materiału, gdyż z jednego arkusza możemy wyciąć tyle elementów, że odpady są praktycznie minimalne, a to przekłada się oczywiście na lepszy efekt końcowy.

Usługa ciecia laserem dzięki swojej dokładności jest skuteczna praktycznie we wszystkich sytuacjach. Zdecydowanie trzeba o tym pamiętać.

Dodaj komentarz