Co można zrobić z gumki recepturki?

Dawniej używane wyłącznie w aptekach, obecnie gumki recepturki znaleźć można w większości domów i firm. Ich wszechstronne zastosowanie wykorzystywane jest w wielu dziedzinach życia. Są łatwo dostępne, tanie i przydatne w wielu pracach domowych, biurowych i w wysyłce produktów. Do czego można wykorzystać tzw. recepturki?

Kolorowe gumki recepturki

Otwierając dowolną szufladę w każdej właściwie firmie, pierwsze co się ukazuje, to właśnie gumka recepturka. Często używana do spinania plików korespondencji czy większej liczby ulotek, przechowywana jest w wielu firmach, często zupełnie bezwiednie.

Recepturki w wielu kolorach mogą być pomocne podczas prac porządkowych w miejscu pracy.  Z ich użyciem można łatwo oznaczyć kable do poszczególnych sprzętów biurowych czy posegregować np. długopisy firmowe.

Recepturki używane są powszechnie przez osoby zajmujące się ogrodnictwem, wysyłką towarów czy ich magazynowaniem. Dostępne w wielu szerokościach, mogą zostać dobrane indywidualnie pod konkretne zastosowanie.

Szerokie recepturki i ich zastosowanie

Gumki recepturkowe to nie tylko te cienkie, które kojarzone są z przesyłek ze sklepów internetowych. Recepturki nabyć można również o większej szerokości, co przekłada się w dużej mierze na ich lepszą wytrzymałość.

Szeroki gumki recepturkowe z powodzeniem można wykorzystać do uporządkowania ubrań na w szafie, zabezpieczając odzież przed zsunięciem się z wieszaków. Grubsze gumki można wykorzystać podczas prac ogrodowych, z ich pomocą spinając rośliny.

Niektórzy korzystają z większych recepturek podczas robienia przetworów do słoików, które pomagają pokrywce dobrze przylegać do szklanego naczynia.

Gumki recepturki znajdą swoje zastosowanie także podczas wykonywania pisanek na wielkanoc czy odkręcania śrubek. Pasjonaci majsterkowania i porządku w domu z chęcią korzystają z wszechstronności tych niewielkich, kauczukowych gumek.

Biżuteria i inne zastosowania

Jakiś czas temu dzieci w wieku szkolnym odkryły inne, zupełnie zaskakujące zastosowanie gumek recepturek. Metodą prób i błędów okazało się, iż można z nich wykonać ciekawą i trwałą biżuterię, bransoletki czy zakładki do książek. Powstały specjalne szablony do tworzenia tego typu biżuterii, a gumki recepturki w niewielkich rozmiarach nabyć można było w każdym sklepie z zabawkami dla dzieci.

Dodaj komentarz