Wywóz szamba – jak legalnie pozbyć się szamba z działki?

wywoz sciekow

W wielu miejscach takich jak na przykład działki położone w małych wsiach wciąż nie ma sieci kanalizacji, która pozwala na praktycznie bezobsługowy i bezproblemowy odpływ ścieków. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie bezodpływowych zbiorników na ścieki. Jak legalnie zorganizować wywóz szamba ze swojej działki?

Jak wygląda wywóz szamba z działki?

Całość należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniej firmy oferującej wywóz szamba w Pomorskim. Musi to być przedsiębiorstwo, które posiada odpowiednie zezwolenia, dzięki którym może legalnie oferować takie usługi. Takowe zezwolenie wymaga jednak spełnienia szeregu czynników dlatego zawsze warto sprawdzić dobrze firmę, z której usług mamy zamiar korzystać.

Samo znalezienie firmy, która oferuje wywóz nieczystości płynnych w Pomorskim to jednak nie wszystko. Trzeba się z nią umówić na konkretne dni, w których szambo ma być przez nią zabierane. Gdy taki dzień nadejdzie to odwiedzi nas pracownik przedsiębiorstwa w specjalnym pojeździe, którym jest tak zwana szambiarka i zabierze ścieki.

Co jest potrzebne do legalnego wywozu szamba?

Każda firma chcąca oferować wywóz szamba musi posiadać w tym celu stosowne zezwolenie. To wydawane jest przez urząd miasta bądź gminy odpowiadający za obszar, na którym mają być prowadzone usługi. Dlatego nierzadko takie firmy muszą posiadać nawet kilka zezwoleń na wywóz szamba.

Aby takowe zezwolenie otrzymać firma musi być przygotowana do wywozu ścieków. W tym celu musi ona przede wszystkim posiadać pojazdy, które są potrzebne podczas wywozu ścieków. Oprócz tego musi ona zagwarantować, iż nieczystości będą wywożone w sposób, który nie zagraża w żadnym stopniu życiu lub zdrowiu, a także nie doprowadzi do zanieczyszczenia środowiska.

Potrzebne jest również wyprowadzenie odpowiedniej stacji zlewnej, która legalnie może gromadzić szambo i zajmować się jego dalszą utylizacją. Firma chcąca zajmować się wywozem nieczystości płynnych nie może również posiadać zaległości podatkowych lub zaległości w ZUSie.

Dodaj komentarz