Wypożyczalnia samochodów – jakie są formalności przed wypożyczeniem auta?

wypozyczalnia samochodow

Wynajęcie auta nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy zarezerwować wybrany samochód i stawić się w umówionym miejscu, by go odebrać. Trzeba jednak pamiętać o  kilku podstawowych zasadach. Do wynajęcia auta potrzebne są trzy dokumenty. Jakie?

Dokumenty niezbędne do wynajęcia samochodu

Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu tanio udostępni wybrany model auta. Należy jednak pamiętać, by zabrać ze sobą niezbędne dokumenty. Przyspieszy to całą procedurę i ograniczy stres. Niezbędnym dokumentem jest prawo jazdy. Jeśli jest wydane poza granicami naszego kraju, musi spełniać wszelkie normy Unii Europejskiej. Warto wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych nasze polskie prawo jazdy nie jest honorowane. Wówczas należy wyrobić sobie międzynarodowy dokument. Osoba wypożyczająca samochód, powinna posiadać prawo jazdy przynajmniej od roku, a najlepiej od dwóch lat. Wynajmując samochód ciężarowy należy przedstawić uprawnienia do kierowania nim.

Kolejnym niezbędnym dokumentem jest dokument tożsamości. Może nim być dowód osobisty lub paszport. Konieczny jest on w celu potwierdzenia tożsamości kierowcy. Jeśli samochód będzie prowadzony przez dwóch kierowców, ważne, by pokazać prawo jazdy i dokument tożsamości drugiego kierowcy.

Wypożyczasz samochód – musisz mieć kartę kredytową

Wypożyczając samochód spisywana jest umowa pomiędzy wypożyczającym a wypożyczalnią. Określa ona powinności obu stron. Wypożyczalnia aut we Wrocławiu w umowie zawiera wszelkie informacje dotyczące opłat. Jedną z nich jest informacja dotycząca kaucji za wynajem. Chcąc wypożyczyć samochód należy posiadać kartę kredytową, wystawioną na wypożyczającego. W niektórych krajach może to być karta debetowa, a także gotówka. Kaucja jest blokowana automatycznie na karcie do momentu oddania samochodu. Zawsze warto dokładnie sprawdzić warunki płatności obowiązujące w danym punkcie wynajmu.

Wynajmując samochód należy zadbać o posiadanie odpowiednich dokumentów, a także sprawdzić jakie opłaty na nas czekają i ile wynoszą.

Dodaj komentarz