Wyposażenie zabudowy wystawienniczej – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

targi

Każde stoisko wystawiennicze na targach musi być wyposażone w atrakcyjne i funkcjonalne elementy zabudowy. Kluczową kwestią jest spójność względem stylu i kolorystyki. Liczy się także ich wysoka jakość. Na co więc jeszcze zwrócić uwagę wybierając poszczególne elementy wyposażenia? Podpowiadamy.

Dobór wyposażenia do dostępnej przestrzeni

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów stoisk na targach są te w zabudowie szeregowej. Ze względu na niewielką ilość dostępnej przestrzeni należy zachować umiar w projektowaniu. Szczególnie jeśli celem jest zaprezentowanie szerokiej oferty firmowej. Wielu przedsiębiorców popełnia zasadniczy błąd polegający na nadmiernym przepełnieniu takiego obszaru zbędnymi dekoracjami i dodatkami.

W takim przypadku dużo większe znaczenie ma dobór mebli, które będą zarówno estetyczne, jaki swoimi gabarytami nie będą sprawiać przytłaczającego wrażenia. Powinny być więc skrojone na miarę konkretnej ekspozycji. Zamiast korzystać z gotowych rozwiązań warto postawić w takim przypadku na indywidualne rozwiązania, które oferuje między innymi firma exposystemy.pl.

Wszystkie wykorzystane meble i akcesoria powinny być wybierane zgodnie z zasadami identyfikacji konkretnej marki. Powinny być więc dopasowane kolorystycznie oraz stylem do elementów logo przedsiębiorstwa. Osoby odwiedzające ekspozycję powinny natychmiastowo skojarzyć barwę, kształt elementów i nadruki dostępne na meblach z konkretną i wyraźną nazwą firmy.

Jakie meble wybrać pod zabudowę wystawienniczą?

Jednym z najważniejszych elementów na stoisku powinny być estetycznie wyglądające półki na których znajdą się wszelkie materiały reklamowe oraz informacyjne. Nieobowiązkowym, aczkolwiek pożądanym elementem są wygodne siedziska w postaci lekkich, plastikowych krzeseł oraz niewielkie stoliki. Warto także zaopatrzyć się w wysoką ladę z błyszczącymi wykończeniami. Praktycznie całe wyposażenie powinno sprawiać luksusowe i prestiżowe wrażenie niezależnie od rangi konkretnego wydarzenia.

Dużą popularnością cieszą się przeszklone gabloty. Świetnie prezentują się zwłaszcza w połączeniu z nowoczesnymi, lśniącymi wykończeniami mebli. W centralnym punkcie stoiska warto umieścić specjalny, drewniany podest na którym znajdą się najważniejsze elementy na które chcemy zwrócić uwagę odwiedzających. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią ekspozycyjną to warto podzielić ją na kilka stref. Do tego celu wystarczą niewielkie ścianki działowe. Zwiększają poczucie prywatności i w pewnym, niewielkim stopniu wyciszają otoczenie.

Dodaj komentarz