Wynajem kamperów – jak znaleźć wypożyczalnię?

wynajem kamperow

Caravaning zdobywa coraz większą popularność. Podróżowanie kamperem to wspaniała przygoda, która daje poczucie wolności i niezależności. Zakup swojego auta to spory wydatek. Dodatkowo musimy mieć miejsce, by je przechowywać. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem kamperów. Gdzie znaleźć wypożyczalnię?

Kiedy najlepiej wypożyczyć kampera?

Pierwszym krokiem, jest zaplanowanie wakacji – miejsca docelowego i wstępnej trasy podróży. Moment, w którym należy zarezerwować kampera, zależy przede wszystkim od terminu wyjazdu oraz od wybranego kierunku. Jeśli decydujemy się na wyjazd w sezonie, rezerwacji kampera należy dokonać jak najwcześniej. Wypożyczalnia kamperów w Katowicach przeżywa prawdziwy najazd turystów w sezonie letnim. Wówczas popyt na kampery znacznie przekracza podaż.

Jeśli decydujemy się na wyjazd do Szwecji, warto nie tylko wcześniej zarezerwować samochód, ale również miejsce na promie. Na niektórych kempingach we Włoszech czy Hiszpanii, w okresie wakacyjnym, wymagana jest rezerwacja pobytu na minimum siedem dni. Rezerwacji najlepiej dokonać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Kalendarze rezerwacyjne w wypożyczalniach najczęściej wypełniają się pod koniec stycznia. Jednak nie oznacza to, że w okresie wakacyjnym wypożyczenia auta nie jest możliwe. Zawsze ktoś może zrezygnować.

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię?

Chcąc wypożyczyć kampera, warto najpierw zapytać znajomych czy mogą polecić dobrą i sprawdzoną firmę. Poczta pantoflowa to najlepszy sposób na znalezienie dobrego przedsiębiorstwa. Wypożyczalni można też szukać w serwisach ogłoszeniowych, zwłaszcza lokalnych. Ludzie pracujący w wypożyczalni powinni być kompetentni i doświadczeni. Powinni udzielać kompetentnych odpowiedzi, na przykład o gazy techniczne czy butle gazowe. Liczy się także czas działania na rynku. Najlepiej jeśli firma działa powyżej pięciu lat. Stan i wiek oferowanych pojazdów to bardzo istotna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, wybierać wypożyczalnię.

Przed podjęciem decyzji o zarezerwowaniu kampera w wybranej wypożyczalni należy, zapoznać się z regulaminem wynajmu oraz wzorem umowy, którą zazwyczaj podpisujemy w dniu odebrania kampera.

Dodaj komentarz