Stabilizacja gruntu cementem – jak przebiega?

Cement

Grunt to kluczowy czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę podczas każdej inwestycji budowlanej. W końcu jeśli ma na nim stanąć na przykład ważąca naprawdę dużo konstrukcja musi posiadać on odpowiednią wytrzymałość. Czasami jest więc potrzebna stabilizacja gruntu cementem. Jak ona przebiega i kto oferuje taką usługę?

Skąd wiedzieć, że potrzebna będzie stabilizacja gruntu cementem?

Aby mieć pewność, że przed rozpoczęciem na dobre inwestycji budowlanej nie będzie potrzebna stabilizacja gruntu cementem konieczne jest wykonanie naturalnie badań geotechnicznych. Polegają one na tym, że pobiera się próbkę gruntu, na którym ma być realizowana inwestycja i jest ona poddawana różnym testom, które wykażą parametry gruntu. Jeśli te są nieodpowiednie w zakresie nośności, to konieczna może być stabilizacja gruntu cementem.

Wtedy konieczne będzie znalezienie takiego wykonawcy jak firma Drocomplex. Jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się we wszelkiego rodzaju pracach związanych z gruntem od stabilizacji po takie usługi jak osuszanie gruntu, zagęszczanie go, czy też rekultywacja. Korzystając z usług firmy Drocomplex można świetnie przygotować grunt do inwestycji.

Jak przebiega stabilizacja gruntu cementem?

Istnieją dwa sposoby na stabilizację gruntu cementem. Wszystko zależy od tego, gdzie przeprowadzone zostanie mieszanie cementu. Jest to metoda, która wykorzystuje między innymi takie maszyny jak recyklery. W trakcie stabilizacji gruntu cementem na miejscu wpierw oczywiście przygotowuje się odpowiednie spoiwo, które następnie zostanie wylane na wcześniej przygotowanym podłożu.

Następnie pora na przejazd recyklerów. Są to specjalne maszyny, które w trakcie przejazdu mają na celu wymieszanie wylanego spoiwa z gruntem na wcześniej ustalonej głębokości, która ma pozwolić an stabilizację gruntu. Na sam koniec wystarczy tylko pielęgnować dobrze grunt, który był stabilizowany. W tym celu zazwyczaj jest on po prostu polewany wodą. Tej metody można używać na przykład do budowy dróg leśnych oraz dojazdowych, czy też ścieżek rowerowych.

Dodaj komentarz