Skóra pod oczami – jak o nią dbać? Wybierz serum pod oczy!

pielegnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to klucz do zachowania jej zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Często jednak pomijamy okolice wokół oczu, które wymagają specjalnego traktowania. Skóra w tym miejscu jest zdecydowanie bardziej delikatna, a co za tym idzie, narażona na pierwsze oznaki starzenia czy przesuszenie. Z tego względu należy zadbać o jej kompleksowe odżywienie i ochronę z pomocą odpowiednich kosmetyków. Absolutnym “must have” jest nie tylko krem, ale również serum pod oczy.

Skóra pod oczami – czym się charakteryzuje?

Skóra zarówno pod oczami, jak i na powiekach mocno różni się od tej, z którą mamy do czynienia na pozostałych obszarach twarzy. Zazwyczaj jest nawet do dziesięciu razy cieńsza, co powoduje, że jest bardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W zachowaniu jej optymalnej kondycji nie pomaga również brak gruczołów łojowych. Sebum – choć nierzadko walczymy z jego nadmiarem – działa niczym naturalna tarcza przeciwdziałająca odwodnieniu komórek skóry.

Wyjątkowa budowa skóry pod oczami sprawia, że wymaga ona jeszcze więcej uwagi podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej. W praktyce mowa o regularnym stosowaniu m.in. serum pod oczy oraz dedykowanych kremów, które mają za zadanie ją nawilżyć i odżywić, a także zniwelować widoczność niedoskonałości w postaci m.in. cieni, worków czy rozszerzonych naczyń krwionośnych. Należy również wyeliminować czynności, które mogą prowadzić do pogorszenia stanu delikatnej skóry.

Pielęgnacja skóry pod oczami – prawidłowy demakijaż oka

Jednym z podstawowych zagrożeń dla cienkiej skóry w okolicach oczu jest jej tarcie podczas wieczornego demakijażu. Nie jest tajemnicą, że wiele kobiet ma tendencję do energicznego pocierania oka wacikiem w celu usunięcia cieni, tuszu czy eyelinera z powieki. Jest to ogromny błąd, który w dłuższej perspektywie może doprowadzić do przesuszenia i bolesnych podrażnień. Najlepszym rozwiązaniem jest nasączenie wacika płynem micelarnym, przyłożenie go do oka – wystarczy poczekać, aż produkt rozpuści “kolorówkę”.

Serum pod oczy – kompleksowa pielęgnacja delikatnej skóry

Serum pod oczy jest produktem, który warto włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Wyróżnia się lekką formułą, która szybko się wchłania i przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnej dawki substancji aktywnych, które kryją w sobie kremy pod oczy. Serum charakteryzuje się wysokim stężeniem substancji czynnych, które przenikają przez naturalny płaszcz wodno-lipidowy skóry. Docierają one do jej głębszych partii, dzięki czemu odżywiają, rewitalizują i nawilżają od wewnątrz. Dzięki temu szybciej możemy pozbyć się mankamentów cery i spowolnić procesy jej starzenia.

Dodaj komentarz