Samodzielne klejenie szyb samochodowych czy z pomocą profesjonalisty?

szyby w samochodzie

Klejenie szyb to metoda naprawy, która umożliwia szybkie pozbycie się usterki. Przez to, że cały proces wydaje się łatwy, wiele osób decyduje się na samodzielną naprawę. Czy warto działać na własną rękę, czy lepiej zlecić to zadanie profesjonaliście?

Na czym polega klejenie szyb?

Uszkodzona szyba oprócz brzydkiego wyglądu ma również negatywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Może zaburzać pole widzenia. Dodatkowo mały uszczerbek może z czasem się powiększyć. Każda mała rysa może również sprawić, że szyba będzie bardziej narażona na większe zniszczenia. Naprawa szyby z wykorzystaniem metody klejenia pozwala szybko i sprawnie pozbyć się pęknięć i odprysków. Aby prawidłowo wykonać klejenie, należy najpierw prawidłowo przygotować powierzchnię — porządnie ją oczyścić oraz osuszyć. Następnie w wyszczerbionym fragmencie szyby umieszcza się specjalną żywicę, którą następnie utwardza się za pomocą światła UV. Ostatnim krokiem jest wyrównanie i wypolerowanie powierzchni tak, aby szyba tworzyła jednolitą taflę. Z naprawą szyby nie należy długo zwlekać. Warsztaty, które oferują klejenie szyb samochodowych w Szczecinie i innych miastach zapewniają fachowe i profesjonalne wykonanie usługi. Daje to pewność, że szyba nawet po naprawie będzie służyła przez długi czas.

Naprawić samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Z racji tego, że klejenie wydaję się łatwym sposobem na pozbycie się uszkodzenia na szybie, wiele osób zastanawia się nad samodzielnym wykonaniem naprawy. Jednak nieprawidłowo przeprowadzone klejenie może spowodować więcej problemów. Czasami, źle nałożony produkt, nieodpowiednie przygotowanie powierzchni czy wykonanie całej procedury w niesprzyjającym otoczeniu i niekorzystnych warunkach może spowodować powiększenie się uszkodzenia i finalnie sprawi, że niezbędna będzie wymiana szyby przedniej. Aby tego uniknąć, warto zlecić naprawę fachowcom. Dobiorą oni odpowiedni sprzęt oraz preparat co sprawi, że klejenie będzie solidne i trwałe.

Dodaj komentarz