Ranking podzlewowych filtrów do wody

filtracja

Filtry do wody pod zlew, to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu domach. Wynikające z użytkowania korzyści przekonały już nie jednego. Woda zdatna do picia prosto z kranu, o bogatszym smaku, brak plastikowych butelek w domu i troska o środowisko, to tylko niektóre pozytywne efekty korzystania z filtrów do wody pod zlew. Jak działają wspomniane filtry i jaki wybrać do własnego domu, czy niewielkiej restauracji?

Jak działa filtr do wody pod zlew?

Działanie filtrów do wody montowanych pod zlew nie jest bardzo skomplikowane, choć różnić się będzie w zależności od tego, na jaki sposób filtracji się zdecydujemy. Filtry do wody pod zlew montujemy pod szafką, dlatego przed zakupem konkretnego modelu, warto przemyśleć czy zmieści się akurat w naszej szafce. Urządzenie musi zostać przyłączone do wody zasilającej, która zanim trafi do naszego kranu, popłynie przez jeden, lub kilka wkładów filtrujących, dopiero wówczas, oczyszczona i przefiltrowana trafi do wylewki.

Filtry do wody mogą być mniej, lub bardziej zaawansowane, duże gabarytowo, lub kompaktowe, których głównym zadaniem jest poprawa walorów smakowych wody. Jeśli zdecydujemy się na filtry osmotyczne, np. Kuna Filter Comfort, musimy zapewnić również przyłącze do kanalizacji, na tzw. odrzut wody powstały w wyniku filtracji.

Jaki filtr do wody pod zlew wybrać?

Przed ostateczną decyzją, należy dokładnie sprawdzić miejsce oraz możliwość podłączenia, aby montaż był możliwy. Najpopularniejszymi filtrami do wody pod zlew są te, wykorzystujący proces osmozy jako sposób filtracji. Odwrócona osmoza jest najskuteczniejszą metodą filtracji, dzięki której otrzymujemy praktycznie 100% czystą, zdatną do picia wodę, prosto z kranu, na bazie której możemy przygotowywać potrawy i napoje, wykorzystywać ją do pracy sprzętów AGD, przedłużając tym samym ich żywotność.

3 najlepsze modele filtrów pod zlew:

  • Kuna Filter Comfort- zaawansowany filtr do wody, montowany pod zlew. W procesie filtracji wykorzystuje: wkład sedymentacyjny, sedymentacyjno-węglowy, membrane molekularną, wkład węglowy i mineralizujący. Kuna Filter Comfort oczyszcza wodę pochodzącą z rur wodociągowych w 96%, sprawiając tym samym, że jest całkowicie zdatna i bezpieczna do spożycia. Dodatkowo dzięki mineralizacji, wzbogacona o cenne składniki mineralne. Kuna Filter Comfort wykorzystując odwróconą osmozę jako metodę filtracji ,musi mieć również przyłącze do kanalizacji, na tzw. odrzut wody. Filtr choć jest niewielkich rozmiarów, będzie w stanie wyprodukować 291 litrów czystej wody na dobę, co sprawia, że Kuna Filter Comfort sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w niewielkiej gastronomii.

  • Bluewater Cleone- urządzenie, dla wymagających klientów, wyposażone w nowoczesny procesor oraz szereg czujników. Filtruje wodę wieloetapowo, również przy użyciu filtra odwróconej osmozy. Bluewater Cleone, wzbogaci również przefiltrowaną wodę o cenne składniki mineralne. To system, który zajmie w szafce nieco więcej miejsca, niż np. Kuna Filter Comfort, dlatego warto sprawdzić, czy zmieści się akurat u nas.

  • Aquaphor RO-202S- kolejny ceniony filtr do wody pod zlew, posiadający wbudowaną pompę oraz zbiornik, który pomieści nawet 5 litrów wody. Kompaktowych rozmiarów filtr odwróconej osmozy, który z powodzeniem zmieści się w niemal każdej szafce.

Domowa filtracja wody, sprawia, że możemy śmiało zrezygnować z kupowania tej w plastikowych butelkach. Wydawać by się mogło, że to niewiele zmieni w ochronie środowiska, jednak tak naprawdę każdy z pozoru niewielki krok, który jest korzystny dla środowiska, może coś zmienić, warto zatem żyć bardziej EKO.

Decydując się na filtr do wody pod zlew należy zawsze pamiętać o regularnej wymianie wkładów filtrujących, aby zapewnić sobie niczym niezakłócony dostęp do jak najczystszej wody.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz