Pergole – jakie mają zastosowanie?

pergola

Chcąc stworzyć w swoim tarasie miejsce do wypoczynku z rodziną lub przyjaciółmi trzeba zadbać o wiele rzeczy. Mowa tu o odpowiedniej liczbie miejsc do siedzenia, ale też o ochronie przed słońcem czy nawet deszczem. Tutaj w grę może wejść pergola. Jakie są rodzaje pergoli i jakie mogą mieć one zastosowania?

Gdzie można kupić pergole?

Gdy chcesz zakupić pergole w Bytomiu najlepiej jest zdecydować się na skorzystanie z internetu w celu znalezienia odpowiedniej firmy, która pergole oferuje. Wybierając przedsiębiorstwo specjalizujące się w nich można liczyć na bogatą ofertę oraz bardzo wysoką jakość wykonania, która jest dość ważna z racji na to, że pergola znajduje się na świeżym powietrzu.

Alternatywą dla pergoli może być na przykład zdecydowanie się na zakup markizy w Bytomiu. Nie jest ona jednak tak elegancka jak pergola i potrafi wyglądać znacznie gorzej. Pergola z kolei świetnie sprawdza się w stworzeniu klimatycznego miejsca w na przykład śródziemnomorskim stylu.

Czym jest pergola i jakie są jej rodzaje?

Pergola to nic innego jak zabudowanie w postaci ustawionego na mocnych filarach dachu, który czasem ma formę dachu litego, a czasem formę ustawionych równolegle belek, które by chroniły dobrze przed deszczem i słońcem muszą być wyposażone w dodatkową osłonę. Rozróżniamy pergole tarasowe oraz ogrodowe. Te drugie służą przede wszystkim w formie podpory dla roślin pnących.

Jeśli chodzi o pergole tarasowe to można rozróżnić je po dachu. Spotkamy na przykład pergole z dachem litym, które są wyposażone w twardy dach ze stali, poliwęglanu lub szklanego akrylu. Materiałów jest więcej, lecz łączy je jedno. Chronią one teren pod pergolą nawet przed bardzo intensywnymi opadami deszczu.

Innym rozwiązaniem jest pergola z ruchomą osłoną, która najczęściej jest z tkaniny. Jest to z pewnością bardziej klimatyczne rozwiązanie, które nieźle chroni przed słońcem i ewentualnie lekkim, letnim deszczem, lecz przy intensywnych opadach taki dach lepiej schować by nie ryzykować uszkodzeniem.

Dodaj komentarz