Na co zwrócić uwagę wybierając wykładziny biurowe?

podloga w biurze

Wygląd biura odgrywa kluczową rolę na wielu płaszczyznach funkcjonowania firmy. Z jednej strony wpływa na jej wizerunek, a z drugiej ma też duże znaczenie w kontekście wydajności pracy zespołu. Urządzając przestrzeń biurową należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, dzięki którym można osiągnąć kompromis między estetyką i praktycznością. Szukając materiału na podłogę, warto zwrócić uwagę na wykładziny biurowe. Jak wybrać model skrojony na miarę naszych potrzeb?

Wykładzina do biura – wygląd ma znaczenie

Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę stawiając na wykładziny biurowe jest ich wygląd. Nie jest tajemnicą, że to właśnie ich design determinuje wrażenia estetyczne zarówno wśród pracowników, jak i klientów. Modna wykładzina podłogowa to gwarancja, że aranżacja wnętrza nabierze odpowiedniego charakteru. Na rynku można znaleźć modele w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach, dzięki czemu każdy przedsiębiorca z pewnością znajdzie coś dla siebie. Klasyką gatunku są wykładziny w jednolitych, stonowanych barwach takie jak czarny, szary czy granatowy. Miłośnicy niesztampowego designu docenią walory modeli w geometryczne wzory, które wyróżniają się ponadczasowym i oryginalnym charakterem.

Wykładziny do biura – izolacja akustyczna

Biuro to przestrzeń, która powinna maksymalnie sprzyjać koncentracji i skupieniu. Mogłoby się wydawać, że osiągnięcie ergonomii we wnętrzach typu open space nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się jednak, że można zapewnić pracownikom niemal idealne warunki do wykonywania obowiązków służbowych z pomocą odpowiedniej wykładziny do biura. Warto szukać wśród modeli, które wykazują się dobrą izolacją akustyczną. W praktyce oznacza to, że powinny tłumić dźwięki i zapobiegać ich rozchodzeniu się na większej przestrzeni. Dobrze spisują się m.in. wykładziny stworzone z wykorzystaniem opatentowanego podłoża z pianki poliuretanowej. Nie dość, że pochłaniają do 50% więcej hałasu niż twarde podłoga, to w dodatku chodzenie po nich przypomina poruszanie się po miękkiej chmurze.

Wykładziny biurowe – w rolce czy modułowe?

Wybierając wykładziny do biura musimy zdecydować, jaki rodzaj będzie w pełni odpowiadał potrzebom naszym oraz innym użytkownikom przestrzeni pracowniczej. Dużą popularnością cieszą się wykładziny w rolce, które cechuje skuteczność w tłumieniu dźwięków, odporność na ścieranie i możliwość łatwego docięcia w mniej ustawnych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są również wykładziny w płytkach, które również dobrze radzą sobie z izolacją akustyczną, ale w dodatku zapewniają większe możliwości dekoracyjne. Moduły można ze sobą łączyć lub wymienić, jeśli dojdzie do uszkodzenia jednego z nich.

Dodaj komentarz