Maszyny pakujące – czym różnią się pakowarki poziome od pionowych?

Maszyny pakujące

Polski przemysł produkcyjny z każdym rokiem rośnie w siłę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym pozwalającym na usprawnienie procesów produkcyjnych. Jednym z ostatnich etapów wytwarzania towarów jest ich pakowanie, które najczęściej odbywa się z udziałem rozbudowanego zaplecza maszynowego i logistycznego.

Z tego względu firmy zajmujące się masową produkcją dóbr konsumpcyjnych coraz częściej inwestują w nowoczesne automaty pakujące pozwalające zoptymalizować czas realizacji zamówień. Do dyspozycji przedsiębiorstw pozostają pionowe maszyny pakujące oraz maszyny poziome. Na czym polega różnica w ich funkcjonowaniu?

Pionowe automaty pakujące – zastosowanie

Pionowe maszyny pakujące przystosowane są do pakowania produktów i towarów o sypkiej, pylistej strukturze, jak również tych pod postacią granulatu czy odłamków o zróżnicowanej gramaturze. Pionowe maszyny do pakowania świetne sprawdzają się również do wydzielania pojedynczych partii past czy pozostałych produktów o płynnej konsystencji. Urządzenia pakujące o orientacji pionowej pozwalają na maksymalnie wydajną pracę przy stosunkowo minimalnym nakładzie siły. W maszynach pionowych wykorzystuje się technologię pozwalającą na pakowanie produktów w płaskie torby i saszetki przeznaczone do otwierania pionowego, a także aplikację niezwykle poręcznych zamknięć strunowych.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/maszyny-pakujace-czym-sie-kierowac-przy-ich-wyborze/

Poziome urządzenia pakujące – zastosowanie

Obok pionowych maszyn do pakowania na rynku dostępne są również poziome automaty pakujące o szerokim przeznaczeniu. Urządzenia o poziomej orientacji wyróżniają się mniej skomplikowaną konstrukcją niż urządzenia pionowe, dlatego też pozwalają na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych. Poziome pakowarki są dostosowane do pakowania różnego rodzaju produktów w postaci stałej lub płynnej. Za pośrednictwem maszyn pakujących poziomych można uzyskać opakowania typu doypack stosowane w formie opakowań na kosmetyki czy środki czystości. Wśród funkcjonalnych urządzeń pakujących warto wyróżnić także saszetkarki, które pozwalają na masową produkcję granulatów, past, żeli czy kremów w opakowaniach zamykanych na korek, zaworek czy zapięcie strunowe typu zipper.

Maszyny pakujące – czym kierować się przy wyborze?

Wybór odpowiednich maszyn pakujących to niełatwe zadanie, które wymaga rozważenia wszelkich za i przeciw. Urządzenia pakujące powinny być przystosowane do profilu zakładu produkcyjnego i specyfiki wytwarzanych towarów. Warto także położyć nacisk na wytrzymałość i wydajność automatów branych pod uwagę. Maszyny do pakowania dostępne m.in. w ofercie polskiej firmy http://www.polpak.pl/ to najwyższa jakość wykonania przy zachowaniu elastyczności proponowanych rozwiązań, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może odpowiednio zadbać o swoje zaplecze produkcyjne.

Dodaj komentarz