Kotły przemysłowe – przegląd rozwiązań

Przetwarzanie biomasy w Polsce  na cele energetyczne  jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Po części wynika to z faktu dostępności tego naturalnego paliwa, ale na uwagę zasługują również coraz to nowsze technologie, które sprawiają, że proces tez staje się prostszy. Coraz więcej osób korzysta z kotłów przemysłowych oraz miałowych. Na czym polegają te rozwiązania? Podpowiadamy. 

Czym jest biomasa?

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego kotły przemysłowe zyskały na popularności, warto zdać sobie sprawę z tego, czym jest biomasa. Obecne do zasilania instalacji używa się pellet drzewnych, słomy, drewna oraz zrębków drzewnych.

Są to paliwa dostępne, dlatego też w dużej części one stanowią bazę energetyczną dla domów oraz przedsiębiorstw.

Czym charakteryzują się kotły przemysłowe?

Kotły te wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej jednak to rozwiązanie spotkać możemy w halach produkcyjnych oraz innych obiektach o charakterze użytkowym. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim duża moc, która z kolei ma szeroki zakres zastosowania.

Wytwarzanie pary i ogrzewanie wody to tylko niektóre z ich zastosowań. Warto wspomnieć również o wykorzystywaniu ich w do procesów produkcyjnych oraz ogrzewania pomieszczeń.

Warto wspomnieć o tym, że obecnie firmy oferują wiele rozwiązań, między innymi kotły wykorzystywane w wielkich zakładach produkcyjnych, ale również takie, które są idealne do domów na ekogroszek czy biomasę.

Kotły miałowe –  co warto o nich wiedzieć?

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są piece CO miałowe. Są to stalowe konstrukcje, które zostały spawane z blach kotłowych.  Najlepsze modele to te, które wyposażone są w palenisko z rusztem podsuwowym.

Ogromną zaletą kotłów miałowych jest fakt, że wyposażone są w nowoczesne sterowniki, które pozwalają na zdalne sterowanie. Co ciekawe, mogą one być produkowane w dowolnych wymiarach oraz z różnymi parametrami.

 

Dodaj komentarz