Kosiarka bijakowa – gdzie znajduje swoje zastosowanie?

kosiarka bijakowa

Nowoczesne technologie sprawiają, że nawet w przemyśle technicznych dzieje się dużo. Coraz to nowsze modele dają więcej możliwości. Podobnie jest również w przypadku kosiarek. Model bijakowy szturmem podbija wiele gospodarstw domowych oraz firm komunalnych. Czemu zawdzięczają swoją popularność? Gdzie jeszcze znajdują swoje zastosowanie? Podpowiadamy.

Czym jest kosiarka bijakowa?

Kosiarka bijakowa to urządzenie do zadań specjalnych. Za sprawą bijaków zamontowanych do wału tnącego kosiarka ta potrafi ściąć trudne do wykoszenia rośliny czy krzewy. Dzięki temu kosiarka bijakowa jest wytrzymała i wydajna. Zamontowane elementy robocze tną w pozycji poziomej do gruntu, dookoła osi wału. Kosiarka bijakowa rozdrabnia pokos. Dzięki temu ta metoda jest bardzo przyjazna środowisku i zrównoważona. Mulczowanie nazywane jest pielęgnacją trawnika w obiegu zamkniętym. W jakich dziedzinach można wykorzystać ten rodzaj kosiarek?

Zastosowanie kosiarki bijakowej w praktyce

Kosiarki bijakowe nadają się do użyźniania gleby dzięki wcześniej wspomnianemu mulczowaniu pokosu. Tak pozyskana biomasa zmniejsza koszty użyźnienia. Kosiarka tego typu znajduje zastosowanie w rolnictwie czy ogrodnictwie, czyli wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wymagającą roślinnością. Chodzi chociażby o tereny pól uprawnych, gdzie dokonuje swego rodzaju „oczyszczenia” gruntu, nie naruszając przy tym jego struktury.

Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia kosiarki bijakowej do ciągnika. W taki sposób koszenie dużych areałów będzie proste i skuteczne. Oprócz tego kosiarka bijakowa idealnie nada się do dużych powierzchni działek, więc również jest rozwiązaniem do użytku domowego. Możemy ją też znaleźć na boiskach lub zaobserwować w miejskich przedsiębiorstwach komunalnych. Metoda koszenia takimi urządzeniami sprawia, że ekosystem jest chroniony dzięki innowacyjnej technologii. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na maszyny komunalne SaMASZ ze względu na zaawansowane systemy w nich zawarte.

Dodaj komentarz