Kolorowe glany – dlaczego warto je mieć?

glany

To prawda, że na rynku dostępnych jest obecnie wiele butów zimowych. Jednak nadal trzeba znaleźć takie, które utrzymają stopy w cieple i komforcie w zimne dni. Czy w tym celu sprawdzą się wysokiej jakości kolorowe glany? Odpowiedź poniżej.

Moda na kolorowe glany

Oryginalne glany mają oczywiście czarny kolor i to je najczęściej spotkać można na ulicach. Coraz częściej pojawiają się jednak kolorowe glany, które nie muszą się niczym różnić od oryginałów. Oprócz koloru. Mówi się, że występujące w różnych kolorach glany to glany młodzieżowe, jednak można w nich spotkać również dorosłych.

Funkcje glanów zmieniły się. Dziś są oznaką stylu. W latach 80. wiele osób nosiło je jako obuwie codzienne. Często można je było spotkać w dzielnicach robotniczych, gdzie były używane zgodnie z ich przeznaczeniem – jako ochrona przed spadającymi przedmiotami i wypadkami z udziałem ciężkich maszyn.

Kolorowe glany czy kolorowe sznurówki – na co postawić?

Glany młodzieżowe często wyglądają nieco inaczej niż tradycyjne, czarne glany. Producenci, by dopasować je do nieco bardziej radosnej duszy części nastolatków, postanowili stworzyć kolorowe glany. Mogą one występować naprawdę w różnych odcieniach, np. fluorescencyjnych, jarzących się, zwracających na siebie uwagę.

Jeśli marzą Ci się kolorowe glany, Możesz wybrać dowolny kolor, ale jeśli chcesz się wyróżnić jeszcze bardziej, postaw na kolory neonowe. Jeśli natomiast chcesz uzyskać subtelniejszy efekt, postaw na kolorowe sznurówki, które możesz wymieniać i zmieniać charakter glanów niewielkim kosztem.

Czy kolorowe glany są tak samo wytrzymałe jak czarne?

Czy kolorowe glany będą tak samo trwałe jak czarne? Tak, jeśli kupisz je w sklepie, w którym sprzedawane są oryginalne glany. Często się jednak zdarza, ze kolorowe, masywne buty tylko przypominają glany, jednak nie mają tych wszystkich cech, za które się je ceni.

Mowa tu o solidnej konstrukcji, masywnej podeszwie, wytrzymałości na różne warunki pogodowe.

Dodaj komentarz