Jakie powinny być dobre podpaski na obfity okres?

Podpaski

Strach przed przeciekająca podpaską towarzyszy każdej dziewczynie czy kobiecie w trakcie menstruacji. Obawa przed nieestetyczną i niehigieniczną plamą wzbudza strach i mało pozytywne emocje. Ubrudzenie ubrania czy bielizny nie jest przyjemne. Dlatego też warto wybrać odpowiednie podpaski, które będą chłonne i zapewnią wygodę i komfort w kobiece dni.

Jak dobrać podpaski?

Wybierając dobre podpaski na obfity okres, warto poznać swoje ciało. W różnych dniach cyklu obfitość krwawienia może być różna. Co więcej, krwawienie zależy także od jajnika, z którego dochodzi do menstruacji. Poznanie swojego organizmu i obfitości krwawienia pozwoli na dobór odpowiednich środków higienicznych. Jeśli wiemy, że na początku okresu krwawienie jest bardziej obfite, wówczas warto wybrać podpaski, które są chłonniejsze. Dzięki temu przy częstszej zmianie, będzie można zapobiec niekontrolowanemu przeciekaniu podpaski. Aby skutecznie zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom, podpaskę należy wymieniać co 4-6 godzin. Na noc lepiej wybierać podpaski, które dedykowane są tej porze dnia. Pozwolą na spokojny i komfortowy sen przez 8 godzin, bez konieczności wymiany podpaski. Zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Najlepiej gdy jest najbardziej organiczny i naturalny, by zapobiec odparzeniom.

Niekontrolowane przecieki – jak im zapobiec?

Ekskluzywne podpaski Shuya Health zabezpieczają przed przeciekaniem, ale warto pamiętać również o kilku ważnych zasadach użytkowania środków higienicznych. W trakcie zakładania podpaski należy upewnić się, że jest ona założona prosto. I choć brzmi to banalnie, to istotny element zabezpieczenia przed przeciekaniem. Środek podpaski powinien być umieszczony w kroku, czyli w miejscu w którym pojawia się krew menstruacyjna. Warto także wybrać odpowiedni rozmiar, zwłaszcza na pierwsze dni okresu. Jeśli będzie on dobrany nieodpowiednio, podpaska może przeciec, niezależnie od tego jak często  zmieniasz podpaskę.

Chcąc zapobiec niekontrolowanemu przeciekaniu warto mieć w torebce czy plecaku podpaskę w odpowiednim rozmiarze i o odpowiedniej chłonności. Dzięki temu okres nigdy cię nie zaskoczy.

Dodaj komentarz