Gabinet stomatologiczny dla zwierząt – jakie usługi powinny znaleźć się w jego ofercie?

weterynarz

Gabinet stomatologiczny to miejsce ważne zarówno dla ludzi jak też i zwierząt. W ostatnich latach świadomość tego, że zwierzęta również potrzebują opieki stomatologicznej bardzo wzrosła. Nic dziwnego zresztą, gdyż wiele chorób uzębienia u zwierząt może przełożyć się na bardzo groźne choroby, które zagrażają nie tylko zdrowiu, ale też i nawet życiu zwierzęcia. Ważne jest zatem to, aby znaleźć dobry gabinet stomatologiczny, który oferuje nie tylko leczenie uzębienia, lecz także profesjonalną profilaktykę.

Profilaktyka w przypadku uzębienia zwierząt

Choroby zwierząt często związane są z ich stanem uzębienia. Dlatego właśnie dobry gabinet stomatologiczny dla zwierząt w Ożarowie Mazowieckim powinien posiadać w swojej ofercie dobrej jakości, profesjonalną profilaktykę. Na czym polega profilaktyka w przypadku zwierząt? Lekarz weterynarii może zalecić stosowanie specjalnej pasy skierowanej dla czworonożnych przyjaciół. Nakładać powinno się ją regularnie, według zaleceń specjalisty. Istotna jest również odpowiednia szczoteczka. Nie może być to taka, która stosuje się u ludzi. Szczoteczka dla zwierząt powinna być odpowiednio dostosowana, jak również powinna być miękka. Istnieją również inne, bardziej przyjemne dla zwierząt metody profilaktyki. Mogą one przybierać postać specjalnych smakołyków, które usuwają bakterie i osad z zębów zwierzęcia.

Dlaczego profilaktyka jest taka ważna?

Stosowanie odpowiednich środków, jak też regularne wizyty kontrolne są bardzo ważne dla zwierzęcia. Dobry lekarz weterynarii dobierze takie środki, które pomogą w odpowiedni sposób zniwelować gromadzenie się osadu nazębnego. To właśnie ten osad jest głównym źródłem chorób jamy ustnej u zwierząt. Stwarza on bowiem warunki, które sprzyjają rozmnażaniu się bakterii, a te z kolei tworzą groźne choroby, które mogą zaszkodzić nie tylko zębom, lecz także innym organom.

Profesjonalne leczenie chorób zębów

Dobra lecznica weterynaryjna w Ożarowie Mazowieckim powinna posiadać różne, nowoczesne metody zwalczania chorób zębów. W dzisiejszych czasach do usuwania osadu używa się ultradźwięków. Jest to sposób skuteczny, jednak przeprowadza się go pod narkozą. Zwierze podczas zabiegu musi długi czas leżeć z otwartym pyskiem, co raczej nie jest możliwe bez narkozy.

Dodaj komentarz