Egipt zawsze na czasie – rafy, świetne hotele i ciepło przez cały rok

wycieczka do egiptu

Gdzie na zagraniczne wakacje? Podobne pytanie zadaje się wielu podróżnych, którzy pragną choć na chwilę zmienić otoczenie i oderwać się od codzienności. Spośród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych to Egipt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wakacje w Egipcie są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują idealnego miejsca zarówno do plażowania, aktywnego wypoczynku, jak również do zwiedzania. Egipt skrywa w sobie wiele atrakcji turystycznych, dzięki którym każdy turysta opuszczający kraj Faraonów robi to niechętnie.

Egipt Last Minute – piękna pogoda przez 365 dni w roku

Ciepły klimat panujący w kraju na północy Afryki jest jednym z głównych powodów, dla których wakacje w Egipcie to doskonały pomysł na spędzenie letniego urlopu, ale również ferii zimowych. Temperatury u szczytu sezonu letniego w Egipcie sięgają 40oC, jednak dzięki dość silnym wiatrom i morskiemu klimatowi temperatura odczuwalna jest nieco niższa.

Decydując się na zimowe wakacje w Egipcie warto pamiętać, że pogoda w styczniu czy lutym jest ściśle uzależniona od regionu kraju. Im bliżej równika, tym przyjemniejsze dla turystów temperatury powietrza i wody. Dlatego w takich egipskich kurortach jak Hurghada czy Sharm el-Sheikh w okresie od stycznia do marca można spodziewać się niższych temperatur (na poziomie 20-25oC) niż np. w Marsa Alam wysuniętym dalej na południe, jednak wciąż są to warunki optymalne do wypoczynku.

Wakacje w Egipcie – raj dla aktywnych i nie tylko

Nie od dziś wiadomo, że wakacje w egipskich kurortach to idealna propozycja dla miłośników plażowania – świetnie zagospodarowane piaszczyste plaże z krystalicznie czystą i ciepłą wodą Morza Czerwonego to przepis na udany wypoczynek. Egipt słynie jednak nie tylko z malowniczych plaż, ale również najpiękniejszych raf koralowych na świecie. W Hurghadzie, Sharm el-Sheikh czy Marsa Alam powstają kolejne centrum nurkowania, gdzie każdy turysta może na własne oczy przekonać się o pięknie natury drzemiącym pod taflą egipskiego morza. Safari nurkowe w Egipcie i bliskie spotkanie z żółwiami czy delfinami to doświadczenie, którego nie można przegapić. Wczasy w Egipcie to również niepowtarzalna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z innymi sportami wodnymi jak windsurfing czy kitesurfing, jak również krajoznawczych wycieczek w okolice słynnych piramid czy starożytnych świątyń egipskich.

Wakacje All Inclusive w Egipcie – wysoki standard hoteli

Egipt niezwykle mocno inwestuje w nowoczesną infrastrukturę hotelową, czego dowodem są kolejne luksusowe resorty w najsłynniejszych egipskich kurortach. Hotele w Egipcie wyróżniają się wysokim standardem wyposażenia, rozwiązań architektonicznych, jak również kadrą pracowniczą na najwyższym, światowym poziomie. Wybierając spośród ofert last minute do Egiptu dostępnych m.in. na stronie biura podróży https://www.traveligo.pl/ z łatwością można dostosować rodzaj wyżywienia (all inclusive), wyposażenie pokojów hotelowych czy zakres udogodnień do własnych potrzeb. Jest to niezwykle cenna informacja zwłaszcza dla rodziców z dziećmi, ale również dla pozostałych podróżnych liczących na rajskie wakacje w Egipcie.

Dodaj komentarz