Deweloperzy – jak finansują inwestycje?

Deweloper to osoba, która zajmuje się budową nieruchomości w celach zarobkowych. Zazwyczaj jego praca obejmuje szereg działań, aż od wyszukania działki, przez załatwianie wszystkich umów, aż do budowy oraz nadzoru. Realizacja inwestycji budowlanych to duże wyzwanie i ogromny stres dla osób, które zdecydują się zatrudnić dewelopera. Warto zatem dowiedzieć się, jak finansuje on inwestycje i prowadzi do ich realizacji. 

Działalność deweloperska

Podstawą działania każdego dewelopera jest prowadzenie działalności deweloperskiej. Pod względem prawnym jest to katalog czynności, które deweloper może wykonać. Działanie takie podejmowane może być w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, bądź prawnej spółki osobowej lub kapitałowej. Jeśli interesują nas deweloperzy w Pomorskim, to zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem.

Deweloper – skąd ma finanse na inwestycje?

Jeśli ktokolwiek spotkał się kiedyś z ogłoszeniami o planowanych realizacjach budowy, to prawie na sto procent zostało no zredagowane przez dewelopera, ponieważ wpłaty nabywców są jedną z form realizowania inwestycji. Pomimo tego, że jest dopiero plan budowy wraz z projektami i wizualizacjami, to nabywcy zaczynają wpłacać pieniądze na poczet przyszłych własności. Do niedawna wpłaty te mogły być dowolnie rozdysponowywane, jednak po wejściu zmian w przepisach proceder ten został ukrócony, a deweloperzy zobowiązani do wydawania odpowiednich kwot na poszczególnych etapach. Jeśli interesuje nas budowa domów jednorodzinnych w Gdańsku, to warto mieć świadomość tego, skąd deweloperzy biorą tak ogromne kwoty gotówki na inwestycje.

Kolejnym rozwiązaniem, jakie posiada deweloper, jest finansowanie budowy z własnych środków pieniężnych. Jest to z pewnością wygodne, ponieważ pozwala zaoszczędzić na kosztach odsetek bankowych oraz niweluje konieczność dzielenia zysków.

Kolejnym sposobem  jest finansowanie inwestycji, pozyskując zewnętrznych inwestorów. Są to zazwyczaj osoby, które posiadają odpowiednie sumy pieniędzy, jednak nie chcą angażować się w samą realizację budowy.

 

Dodaj komentarz