Dachy – jak wybrać najlepsze?

dach

Dach stanowi jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej kosztownych elementów domu. Dobrze wykonany z powodzeniem posłuży kilkadziesiąt lat. Rodzajów dachów, ale i materiałów pokryciowych jest całkiem sporo, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. Poniższy tekst omawia w skrócie najpopularniejsze rozwiązania.

Jakie są rodzaje dachów?

Pośród najczęściej spotykanych dachów jest dach dwuspadowy. Kształt takiej połaci ma znaczenie praktyczne, ułatwiając spływanie wody i spadanie warstw śniegu na ziemię. Te bardzo popularne dachy w Krośnie charakteryzują się prostą konstrukcją i niskim poziomem skomplikowania połaci. Dlatego też nie nastręczają dużych trudności ani kosztów w realizacji. Wraz ze wzrostem popularności nowoczesnych i minimalistycznych brył coraz większym powodzeniem cieszą się dachy płaskie. Ich sporą wadą jest konieczność ręcznego zrzucania śniegu, zwłaszcza podczas obfitych opadów. Pośród zalet warto wymienić pełne możliwości korzystania z ostatniej kondygnacji, łatwość aranżacji wnętrza oraz opcję wykorzystania dachu jako zielonej przestrzeni wypoczynkowej. Warto wymienić również dach czterospadowy, składający się z czterech połaci łączących się na wierzchołkach. Dach ten może występować w wersji kopertowej lub namiotowej.

Podział dachu z uwagi na rodzaj zastosowanego poszycia

Usługi dekarskie w Krośnie dotyczą realizacji poszycia dachowego z użyciem różnych materiałów. Popularnym, choć nie najtańszym, rozwiązaniem są dachówki ceramiczne. Nowoczesne technologie sprawiają, że są one nietoksyczne, a także wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Innym typem poszycia dachowego jest blachodachówka. Dużą jej zaletą jest niska waga, która nie obciąża wiekowych konstrukcji więźby dachowej. Duży wybór kolorystyki i kształtu również przemawia za zainteresowaniem się nią. Swoich zwolenników mają również blachy trapezowe. Bogata baza kolorów, kształtów i sposobów wykończenia oraz możliwości cięcia czyni z niej popularne rozwiązanie.

Dodaj komentarz